Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

První láska..♥ ;)

25. october 2012 at 10:55 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Neděte se názvu článku - je to jen název první knihy, kterou bych vám ráda představila. Jsou to vlastně 4 díly, navazující na sebe - První láska -> První starosti -> První nástrahy -> První slzy. Dneska bych vám chtěla napsat o všech čtyřech. Jen se omlouvám za to, že nebudu fotit, ale jak jsem včera psala, mobil mám v opravě, takže obrázky budou postahované z Internetu. A teď už základní informace o knížce:

SPISOVATEL: Jacqueline Wilsonová
ČESKÝ PŘEKLAD: Daniela Feltová
ILUSTÁTOR: Nick Sharratt
SÉRIE: První
ŽÁNR: Dívčí
ANOTONIE:
Devět důvodů, proč si přečíst tuhle knížku:
1. Je o třech holkách, které chodí do devítky.
2. Můžete se dozvědět spoustu mých tajemství. (Já se jmenuju Sally.)
3. Totéž platí o mé nejlepší kamarádce Nadě.
4. Totéž platí o mo stejně nejlepší kamarádce Magdě.
5. Můžete se přesvědčit, jestli se vašich devět nejoblíbenejěších hrdinů shoduje s mými.
6. Můžete se propadat hanbou nad mými nejtrapnějšími zážitky.
7. Můžete zažít spoustu legrace. (Smátse budete hlavně mě.)
8. Možná si taky trochu poláčete.
9. A NAVÍC se ještě dozvíte spoustu věcí O KLUKÁCH!

DĚJ NAPSANÝ MNOU:
Jako první se mi z těchto čtyř knih dostala do ruky knížka Pvní nástrahy. Dostala jsem ji k svátku, a když jsem se dozvěděla, že jsou další 3 díly, hned jsem řekla mamce, jestli by mi je nekoupila. Knížku První láska, jsem dostala až poslední, i když je to vlastě první díl. Naprosto mě uchvátila...:D Ale je pravda, že je určena spíš pro ty, co mají rádi takové ty.. dívčí romány :D Knížka má, pokud dobře počítám 9 kapitol a 133 stran. Je celá tvořena do stylu čísla devět. Před každou kapitolou je vždy Devět něco.. Určitě nechápete, takže dám příklad. Např. Devět nejdůležitějších předsevzetí, Devět hrdinů a hrdinek atd. Stručně vám popíšu děj knihy (ale ne celý, ať máte o čem číst :D). Hlavní hrdinkou je 14-tiletá Sally, která jd letos se svými dvěmi nejlepšími kamarádkami Naďou a Magdou poprvé do devítky. Když byla Sally malá, umřela jí máma. Teď žije s tátou, nevlastní mámou Annou a bratrem Dalamánkem (taky trochu nevlastním, protože se nardoil Anně a Sallyinu tátovi). Všechno začíná tím, že jde Sally do školy a v myšlenkách "povídá" o zimních prázdniných strávených na chatě ve Walesu, kde to nesnuší. Hlavní bodem v tomto povídání je kluk Dan, se kterým se trochu víc seznámila, ale který se jí nelíbí - je mu 13 a na pohled nevypadá zrovna.. dobře :D Ale jemu se Sally moc líbí. Cestou do školy se srazí s jedním bombovým blonďákem, o kterém se později dozví, že je gay. Ve škole jí i kamarádku Magdu šokuje druhá kamarádka Naďa, když jim řekne že už má kluka - Liama. Sally trošku zažírlí a tak naprosto nekontrolovalně začne povídat o tom, že se ve Walesu seznámila s klukem Danem - ne ale s tím Danem, ale s anem, kterému dá podobu toho suprovýho blonďáka. A řekne, že spolu chodí. Druhý den jim chce všechno vysvětlit, že si to jenom tak vymyslela, ale nepovede se jí to. A jak tohle dilema se spoustou ostatních příhod skončí, si pokud chcete můžete přečíst, když si buď někdě v knihkupectví nebo na Internetu koupíte tuto knihu.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lea Lea | Web | 25. october 2012 at 11:39 | React

Ahoj, promiň, neberu tě.

2 Ivett Ivett | 25. october 2012 at 11:40 | React

[1]: Dobře, díky za info ;)

3 Helčaa Helčaa | Web | 25. october 2012 at 12:03 | React

Ahoj, promiň Affs mám dost a nestíhám obíhat, ale můžu si tě dát do oblíbených))

4 Ivett Ivett | 25. october 2012 at 12:19 | React

[3]: Tak jo jestli chceš ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement