Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

První slzy..:')

25. october 2012 at 16:59 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
A dostali jsme se k poslední ze 4 knih navazujících na sebe - První láska (článek TADY), První starosti (článek TADY), První nástrahy (článek TADY) a poslední jsou První slzy, o kterých vám napíšu teď. Takže zase základní info:

SPISOVATEL: Jacqueline Wilsonová
ČESKÝ PŘEKLAD: Daniela Feltová
ILUSTÁTOR: Nick Sharratt
ŽÁNR: Dívčí
SÉRIE: První
ANOTONIE:
Sally, Magda a Naďa jsou tu zase - ale nejsou moc šťastné!
Sallyin slibovaný románek s Russelem hrozí ztroskotáním. Magdě puká srdce žalem nad zemřelým křečkem (ačkoli nikdo nevěděl, že vůbec nějakého má!). A Naďa už má plné zuby svých kamarádek, které ji v jednom kuse poučují, jak nebezpečné jsou známosti po Internetu. Myslí si, že její nový e-mailový přítel je prostě senzační. Jsou vyplakány celé kýble slz a posmrkány stovky kapesníků. Přetije dívčí přátelství tuhle náročnou zkoušku?

DĚJ NAPSANÝ MNOU:
Musím přiznat, že ze všech 4 knih mám První slzy nejradši.. Knížka má tentokrát 17 kapitol, ale hodně krátkých a 181 stran. Název každé kapitoly začíná "Holky pláčou, když.." Např. Holky pláčou, když jsou šťastné, Holky páčou, když to u nich doma neklape atd. Zase vám sem dám stručný popis děje mýmmi slovy. Začíná to tím, že je Saly doma, kde se potom trochu pohádá s tátou a s nevlastní mámou Annou (nebo spíš táta s Annou), protože to u nich moc neklape. Pak jde do školy a Naďa jí začne vyprávět o neuvěřitelné novince, kterou jí ale neřekne. Zkritizuje její prstnýek, protože její sestra měla stejný z dětského časopisu a zezelenal jí prst. Sally bude nešťastná, protože ten prstýnek jí dal Russel. Ale pak Nadi řekne, že jí je jedno, že je to lacinej prstýnek z časopisu, ale že pro ni má velkou cenu. Pak jí chce Naďa doříct tu novinku, ale přichází Magda, celá ubrečená a začne jim vykládat o tom, že jí umřel křeček Milka.. Za ztrochu zvláštních okolností. Tak se dohodnou, že jí udělají pohřeb, ale Sally bohužel nebude moct, protože pro ni přichází Russel. Druhý den už Magda ví tu Nadinu novinku. Ta ji řekne i Sally a Sally je zděšená. Protože si Naďa dopisuje s cizím chlápkem jménem Elis přes webovou stránku Xanadu. Takže se Sally s Naďou pohádá. Do toho ještě vstupují hádky Anny a Sallyina táty doma, ale s Naďou se Sally usmiřuje. Pak do toho ale padne velká rána z Magdiny strany na jednom večírku a k tomu vfšemu se chce Naďa setkat s tím svým Elisem. Jak tahle situace dopadne, si určitě (pokud chcete) přečtěte!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Jacqueline Jacqueline | Web | 25. october 2012 at 18:34 | React

Tyhle knížky miluju,někdy hodně dávno jsem dostala k vánocům takovou tu krabici a v ní byli komplet všechny čtyři díly z týhle edice.
jo a beru tě do affs ;)

2 Ivett Ivett | 25. october 2012 at 18:37 | React

[1]: Já je taky strašně zbožňuju ;) Díky, hned si tě píšu ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement