Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

První starosti...-.- :)

25. october 2012 at 13:04 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Tak a dostali jsme s k dalšímu dílu kníh První láska, První starosti, První nástrahy a První slzy. Název už jste slyšeli :) O předešlém prvním dílu si můžete přečíst TADY. Nejdřív vám sem zase dám základní informace.

SPISOVATEL: Jacqueline Wilsonová
ČESKÝ PŘEKLAD: Daniela Feltová
ILUSTÁTOR: Nick Sharratt
ŽÁNR: Dívčí
SÉRIE: První
ANOTONIE:
Líbí se vám, jak vypadáte? Já myslím, že vypadám příšerně - jsem odporně a nechutně T-L-U-S-T-Á. Moje kamarádky Magda a Naďa so myslí, že jsem blázen - protože samy takovéhle starosti nemají. Magda je úžasná kočka (i když si to kluci někdy nesprávně vykládají). A Naďa vypadá jako modelka - a navíc možná bude na titulní straně jednoho časopisu púro dívky! To jen já jsem sele Sally (moje kamarádky mě někdy něžně oslovuji "vepříku Sledo"), takže je nejvyšší čas začít držet dietu. A tenokrát to vydržím, ať se děje, co se děje.
Jen ten, kdo zažil problém zvaný "mentální anorexie" na vlastní kůži ví, o jak záludnou a nebezpečnou nemoc se jedná. Hlavní hrdinka Sally, která trpí komplexy méněcennosti pro svou tloušťku se rozhodne, že se s ní rychle vypořádá. Pomalu se ale zeplétá do síti lží, hádek s rodinou a roztržek s kamarádkami ¨, z nichž jako by nebylo úniku... Anebo se jí přece jen podaří překonat posedlost hubnutím, na jejímž konmci často čeká smrt?¨

DĚJ NAPSANÝ MNOU:
Děj je vlastně jakoby napsaný v odstavci nad tímto. Nebudu srovnávat tento druhý díl s tím prvním - stejně bych nedokázala říct, který je lepší :D Opět je to knížka pro ty co majírádi takové ty dívčí romány, ale myslím si, že je tento díl dobrý i pro ty, co mají anorexii - nebo na ni mají náběh. Kniha má 10 kapitol a 173 stran. Každá kapitla je ozdobená nějakým černobílým obrázkem. Sice je tu děj už trošku napsaný, ale trošku stručně vám ho ještě popíšu svými slovy (ale zase ne celý :D). Začne to tím, že Sally, Magda a Naďa nakupují v nákupním středisku Floverfields a pak tam někde uvidí konkurz dívek na titulní stránku čaospisu Spicy. Magda s Naďou jsou z toho uchvácené. Obě se nechyjí vyfotit, ale Sally nechce, protože ví, že vypadá příšerně a pak jí ještě někdo řekne, že je tlustá. Tím to vlastně všechno začne. Sally přestane jíst a začne si sama dělat problémy.. Hlavně v rodině. Kdžy bude mít jednou strašný hlad a strašně moc toho sní, půjde na záchod a strčí si prst do krku a... víte co :D Později začne chodit plavat a tam potká kamarádku zdřívejška - Zoe. Když ji uvidí v šatně, zděsí se! Zoe je jenom kost a kůže a stále si myslí, že potřebuje hodně zhubnout. Přitom je strašně vychrtlá. Do toho se Sally ještě dovídá, že Naďu pozvali z konkurzu do finále, kde pozvali dívky, které se jim líbily nejvíc. Jak to dopadne se Sallyinou dietou, s Nadiným konkurzem a ještě i s Magdiným problémem, si opet okud chcete můžete přečíst! ;)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lilly Lilly | Email | Web | 25. october 2012 at 13:37 | React

úžasná kniha, Jacqueline (alebo jak sa to píše xD) je skvelá spisovateľka

2 Ivett Ivett | 25. october 2012 at 13:38 | React

[1]: Jo, taky si myslím..:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement