Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Léto, kdy jsem zkrásněla

12. april 2013 at 17:17 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Jsem tady s tou knižní recenzí a doufám, že ji stihnu napsat :D No, jak už jsme psala u poslední recenze, v poslední době opravdu hodně čtu takovou tu červenou knihovnu. A tohle je další knížka tohoto druhu. Mám ji půjčenou z knihovny. Jmenuje se tedy Léto, kdy jsem zkrásněla a je to první díl třídílné série. Další díl teprve vyjde teď v červnu a třetí až někdy později :) Ale mám v plánu si je půjšit nebo koupit, protože tato knížka je vážně úžasná. Přečetla jsem ji za dvě noci a vážně jsem se od ní nemohla odtrhnout. Tak tedy přejdu už k samotné recenzi.

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The summer I turned pretty
SPISOVATEL: Jenny Han
ČESKÝ PŘEKLAD: Vanda Senko Ohnisková
SÉRIE: Léto
ŽÁNR: Dívčí
ANOTONIE:
Belly měří svůj život v létech, a ím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Susanne, mámině nejlepší přítelkyni. A k Susanně a jejímu domu zase nedomyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojku zná Belly odmala, a co si pamatuje, pořád netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne najednou půvabná mladá dívka. Jenže v tom báječném a zároveň hrozném létě se změní i všechno ostatní.Vlastně se promění celý Bellyin život. K lepšímu i k tomu horšímu...

MOJE ZHODNOCENÍ:
Kniha má 238 stran a 46 kapitol. Kapitoly nemají žádný název, jsou jen očíslované. Kniha je napsaná takovým zajímavým způsobem. A tím myslím to, že některé kapitoly jsou napsané v přítomnosti, tedy toto léto, ale v některých se podíváme do Bellyiny mysli a jsou třeba z doby, kdy jí bylo 11 let. Doufám, že jste pochopili. Zkrátka pár kapitol nějsou z tohoto léta, ale jsou v nich události, které se staly v létě, kdy bylo Belly například 11 let (dál jsou tam ještě z 12, 10, 9, 13 a 14 let). Když bych počítala jen toto současné léto a ne ta vzpomínková, děj by byl asi takový: Na začátku přijíždí Belly s mámou a bratrem Stevenem opět k moři a do plážového domu a taky za Susannou a Konrádem s Jeremiášem. Už od doby kdy bylo Belly asi 10 miluje Konráda. Hned po přijetí si kluci i Susanna všimnou, že se nějak změnila. Začátek léta probíhá jhako vždycky, o tom tu psát nebudu. Pak bude Belly i s klukama pozvaná na nějakou párty, kde potká jednoho kluka - Cama. Tak se s ním tak seznámí a celkem se jí líbí. Ale Konrád se k ní celou dobu chová jako kdyby byl nějaký její starší bratr. To ji pěkně vytočí. Později začne s Camem chodit, ale pořád bude zamilovaná do Konráda. Přihodí se ještě několik věcí a pak se do konce zjistí, že se Susanně vrátila rakovina, které se už dřív zbavila. Všichni jsou z toho smutní. A do toho se Jeremiáš Belly přizná, že se do ní zamiloval, ta v něm ale vidí jen nejlepšího kamaráda. A pak se rozhodně říct Konrádovi pravdu, kterou před ním hodně dlouho tajila. Jak to nakonec dopadne, si můžete přečíst ;)

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Anny Anny | Web | 13. april 2013 at 12:56 | React

Páni, Tak tu si 100% přečtu :DD

2 Ivett Ivett | Web | 13. april 2013 at 13:05 | React

[1]: Klidně přečti, je úžasná :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement