Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Stmívání

15. june 2013 at 11:40 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Rozhodla jsme se tedy napsat tu recenzi na nebyčejně dokonalou knihu Stmívání. Našla jsem si teď ráno čas a tak ho využiji pro napsaání tohotočlánku. Je to tedy první díl z prosluléí Twilight ságy. Takže nebudu zdržovat a jde se do recenzování :)

ORIGINÁNÍ NÁZEV: Twilight
AUTOR: Stephanie Meyer
ČESKÝ PŘEKLAD: Markéta Demlová
SÉRIE: Twilight
ŽÁNR: Romance, fantasy, young-adult fiction
ANOTONIE:
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, ani Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpeším.

MOJE ZHODNOCENÍ:
Tak nejdřív jako vždy pár faktů. Kniha je o 407 stránkách a 24 kapitolách + epilog napsaná na výbornou. Samozřejmě, kdo by neznal proslulou upírskou Twilight ságu. No, asi není nikdo takový a proto zřejmě moc nevadí, že je anotonie poněkud zavádějící. Ovšem pokud bych si dokázala představit, že jsem člověk, který v životě neviděl filmy, ani nečetl knížky a nic o Twikight neslyšel, prostě si jen přečetl anotonii, myslím, že by mi anotonie prostě řekla jen, že jde o dva milence, z nichž je jeden upír, a kterým hrozí nebezepčí. Není tam totiž například nic o tom, že Edward není jediný upír na světě, ani nějaký náznak něčeho trošičku víc konkrétnějšího a prostě mi tam něco chybí. No ale nepíšu tohle, abych kritizovala anotonii, takže jdu na rozplývání se nad touto knihou.
Zaujala mě už samotná obálka, která je prostě a skutečně neodolatelně dokonale zpracovaná. A kniha? Ta je snad ještě mnohem mnohem lepší. Tak tedy Bella odjíždí do Forsk ke svému tátovi, protože se jí nejspíš nechce cestovat s mámou a jejím mužem Philem, který hraje fotbal. Myslí si, že ve Forks pro ni bude ukrutné utrpení žít, ale i tak se k tomuto rozhodnutí odhodlá. A tak letí ze slunečněho Phoenixu do deštivých Forks. Skutečně je to tam pro ni utrpení, ale ve škole se něco doví o záhadné rodině Cullenových - adoptovaných dětí doktora Cullena a jeho ženy s naprostou úchvatnou vnější krásou. Nejvíce ji zaujme nejmladší Edward, se kterým má společené hodiny biologie. Na té první se chová jako kdyby Bellu z celého srdce nenáviděl, jako by mu snad vadila samotná její existence. To Bellu opravdu zarazí. Další záhadností je, že Cullenovi často chybí ve škole, zejména, pokud je ve Forks překvapivě slunečno. Na další hodině biologie Edward s Bellou promluví a tak nějak si popovídají. Postupem času Bella o Cullenových zjišťuje víc a víc informací a jednou, když ji Edward zachrání před nějakýma úchylnýma chlápkama a pak jdou někam na večeři, potvtzuje své zjištětní o tom, že Edward je upír. Nejspíš by měla mít strach, ale jediné, čeho se Bella bojí je to, že ji Edward bude muset opustit. Jak je asi zřejmě, zamilovala se do něj. Edward si s Bellou začne sedávat na obědě, coiž je u něj nevídané, protože Cullenovi sedí vždy spolu. Ve škole jsou Edward s Bellou nerozluční, až na těch pár slunečných dnů, kdy musí Cullenovi ve škole chybět, aby lidé nepoznali jejich úchvatnou kůži zabijáků. Bella s Edwardem stráví jeden dokonalý den an dokonalé louce a další den dokonce u Edwarda doma. Celá rodina Bellu s potěšením příjimá, kromě Rosalii, která i tak trochu žárlí na Bellin lidský život. Jednou, když se Edward rozhodne, aby šla Bella s jeho rodinou hrát baseball, se však něco přihodí. Nejdřív celá hra probíhá v pořádku, ale pak se na scéně objeví tři cizí upíři, kteří Cullenovi zaslechli hrát. Jeden z nich, James, pozná, že je Bella člověk a pak i ostatní dva. Odejdou, ale lovec James jde po Belle a jen tak se jí nevzdá. Podaří se mu Bellu dostat a zabít? Kdo četl knihy, či viděl filmy, odpověď zná, kdo ne, může si ji zjistit.
Ještě bych chtěla říct jednu mou poznámku. Ano, jsme z těch, co nejdřív viděli filmy. A po přečtení této knihy, mi ve filmu, který je jinak dokonale zpracovaný, chybí pár scén. Zejména ty scény, ve kterých je více rozvito samotné přátelství Belly a Edwarda. Ve filmu se víceméně přejde hned "k věci", ale v knize je to vážně rozvitější. Ale film tu teď také nebudu kritozovat, protože ho samotný taktéž miluju.
Autorka si s knihou dokonale pohrála. Myslím, že nemá cenu, abych vám tu pěla ódy na knihu, protože když si ji nepřečtete, stejně mě nepochopíte. A tak bych vám ji jen vřele doporučovala. Samozřejmě vám nechci Stmívání vnucovat, aby se vám líbilo, jen ho doporučuji. Tolik k mému zrecenzování této knihy. Doufám, že jsem vás od knihy neodradila, ale právě naopak, a děkuji, pokud jste se dostali až sem.

Ve třech bodech jsem si byla naprosto jistá.
Zaprvé, Edward je upír.
Zadruhé, část jeho osobnosti - a já nevěděla,
jak silná je to část - žízní po mé krvi.
A zatřetí, jsem do něho bezvýhradně a neodvolatelně
zamilovaná.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Charmed-ka.Pavla Charmed-ka.Pavla | Web | 15. june 2013 at 18:55 | React

Já jsem četla všechny 4 díly nekolikrát :D A hodlám si to v brzké době přečíst znovu ;-)
Já viděla nejdříve první díl jako film, potom jsem si koupila knížky a přečetla všechny 4..a filmy jsem pak viděla až postupně jak vycházeli :-)

2 Ivett Ivett | Web | 15. june 2013 at 19:21 | React

[1]: Já sháním ostatní tři, už se nemůžu dočkat♥ :)
Tak to já teda nejdřív viděla filmy a teď jsme začala číst ty boží knížky♥ :)

3 Julls Julls | Email | Web | 16. june 2013 at 15:25 | React

Krásna kniha, oveľa lepšia ako film podľa mňa. A je to aj najlepší diel. :) Veľmi sa mi páči štýl písania Stephanie..
Inak ďakujem za pochvalu tej šálky, fakt ma to potešilo! :3

4 Ivett Ivett | Web | 16. june 2013 at 18:08 | React

[3]: Ano, taky miluju styl psaní Stephanie♥ :)
A nemáš zač ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement