Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Dovolená na jižní Moravě (28. 6. - 6. 7.)

8. july 2013 at 21:32 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
V rychlosti tu pro vás mám slibovaný článek o naší rodinné dovolené. A zároveň s ním upozornění, že už dnes nestihnu outfit (bude zázrak, když stihnu deníček :D). Tak jdeme na to.
V sobotu jsme tedy jeli. Měli jsme vyjet v deset, ale samozřejmě jsme vyjeli až o hodinu později, u nás nic neobvyklýho. Jeli jsme myslím něco přes dvě hodiny. Celou cestu jsme poslouchala písničky :) Auto jsme pak zaprakovali ve větší vesnici s 1 800 obyvateli pjmenovanou Dolní Dunajovice. Paní, která nás ubytovala byla moc milá a náš byt byl fakt velkej. Byla tam vlastně kuchyně, koupelna, WC a dva pokoje. V obou pokojích byyl spojený postele :D To znamená, že jsem se sestrou spala v jedné posteli :D Ale měly jsme u sebe TV :) A taky tam byla zdarma Wifi, ale největší signál byl buď úplně u okna nebo až před bytem. Takže v tu sobotu jsme si pak už jenom trošku prošli vesnici, šli jsme na oběd (měla jsme svíčkovou♥) a domů. A pak jsme se ještě stavili podívat se do Mikulova, který je kousek od Dunajovic a pár kiláků za ním už je hranice.
V neděli už jsme se rovnou vydali do zahraničí. A to tedy do Rakouska na termální koupaliště Laa. Bylo to tam super! A úplně úžasnej tobogán :D Ale kdybych vám to popisovala, tak byste mě stejně nepochopili, takže to máte jedno. No a byli jsme tam celý den. Btw., paní na recepci uměla pár slov česky,. takže domluva nebyla tak hrozná :D
V pondělí jsem měli celodenní výlet na kolách, která jsme si přivezli z domu. Jeli jsme vlastně nejdřív docela dlouho po hlavní, nejlepší byly ty jízdy z kopce :D Pak jsem dojeli do Dolních Věstonic, ale to muzeum bylo v pondělí zavření, takže jsem si dali zmrzlinu a jeli jsme dál. Pak jsme jeli i po cyklostezce a dojeli jsme do největšího kempu v Česku, ATC Merkur. Ale tím jsme jenom projeli. No a pak jsme v podstatě jeli zpátky domů. Toť vše k pondělku.
V úterý jsme jeli autem, ale brali jsme si kola. A jeli jsme do Lednice. Tam jsme nejdřív šli na nějakou ukázku dravců, která byla v tom zámeckým parku. A to bylo fatk super :D Strašná sranda :D Měli tam strašně moc různých ptáků, orly, sokoly atd. a hlavně to bylo strašně dobře udělaný :D Takže fakt super :) A dokonce tam byl i živý gepard :O A tři rodiny co vyjrály v tombole, si ho mohly pohladit, my bohužel ne :/ Ale tak co. A samozřejmě tam byly i mé milované sovy♥ Pak jsme šli na oběd a potom na prohlídku lednického zámku. Měli jsme renesanční místnosti a moc se mi to líbilo :) Po prohlídce jsme šli k autu a vyrazili jsme na kole po kousek po tom lednicko-valtickým areálu. Ale fakt jenom kousek, protože už bylo docela pozdě, takže jsme moc daleko nedojeli.
Ve středu jsme šli na tůru. Teda nejdřív jsme byli v Mikulově, kde jsme i poobědvali. A pak jsme jeli do nějaké vesnice, odkud jsme šli výšlap do obrovskýho kopce, na kterém stála zřícenina jménem Dívčí hrad. Teda, moc nadšená jsem z toho nebyla, ale nakonec jsme to vyšla a nahoře to byla nádhera♥ Úžasný výhled, ale na druhou stranu šílenej průvan :D Ale fakt hroznej vítr... No, pak jsme šli dolů a autem jsme jeli ještě do těch Dolních Věstonic a už jsme šli do toho muzea. Samozřejmě nejznámějším archeologickým nálezem je Věstonická Venuše, která tam byla, ale bylo tam toho i dost dalšího. No a potom už jsme jeli domů. Ovšem večer v osm hodin jsme ještě šli do Mikulova na noční prohlídku zámku. A úplně jsem žasla jak úžasně to bylo udělaný :O Nejdřív bylo před zámkem nějaké krátké představení, ale to je jedno. A pak už k samotné prohlídce - vlastně nás tam provázely ty postavy, které na tom zámku žily. Nejdřív nás kousek provedla nějaká kněžna, pak předala slovo nějaké princezně, nebo prostě někomu takovýmu, dál nějakému kardinálovi, následně jeho rodičům a nakonec další kněžně, která byla nejlepší :) Cestou jsme viděli taky Bílou paní. A kdybyste viděli tu knihovnu♥♥ :O Knížek jak něco, no prostě ráj na zemi :D A pak jsme šli do zámeckého sklepa, kde mluvil jen jeden chlápek o víně...
Ve čtvrtek...jsme jeli do Vídně. Takže jeli jsme autem samozřejmě, ale ještě před Vídní jsme se stavili do nákupního centra G3, asi 10 km od Vídně. Ale to je teda mega centrum :D Fakt. No, nejdřív jsme šli nakupovat do obchodu jménem Primark, který pochází z Anglie, a kteýr je proslavený tím, že v něm jsou velmi levnéí věci. Co jsem si koupila s ještě tento týden dozvíte, ale můžu vám říct, že v Primarku 7 věcí. A pak jsme jeli autobusem do Vídně. Z G3 jede do Vídně zdarma :) Dojeli jsme někam na tu zastávku. Ale řeknu vám, že všude byl docela boj se domluvit, ale většinou jsem mluvila já anglicky :D Párkrát to zkusila mamka, ale to byyl takový zkomoleniny -.- Tak jsem ráda, že mi ta ájina jakštakž jde i v reálu :D No, sice jsme dlouho pátrali,a le nakonec jsme metrem dojeli až tam, kam jsme chtěli. A to je do takového zábavního parku Prater. To je fakt park :D No ze všeho nejdřív jsme šli na oběd do restaurace, kde měli i české menu. Po obědě jsme si park prošli a fakt tam bylo co vidět, ale to uvidíte na fotkách :) Ovšem my jsme šli jen na dvě aktrakce, ale tak co no :D Nebyl čas :D Nejdřív jsme šli na proslulé ruské kolo. Byl tam fakt krásný výhled na celou Vídeň. A pak jsme šli do Domu hrůzy, co jsme mace říkala už doma, že tam chci :D Byly tam dva - jeden, kde si to sami procházíte a druhej, kde jedete tím vozíkem. My jsme jeli vozíkem. Vypadá to, že je to jakoby vlak, alem onoo se to odpojí. Jela jsme s taťkou. A bylo to brutální :D A krutý a prostě všechno. A přitom nechutně totálně úžasný :D Ségra prej měla celou cestu zevřený oči, ale to je její smůla :D Prostě bomba :) No a nakonec jsme tam uviděla muzeum Madame Tissauds, o kterém určitě víte, že je v Londýně. Je to teda muzeum voskových figurín, kde jsou různé slavné osobnosti. Strašně jsem tam chtěla jít, ale mamka mi to zatrhla, protože je to strašně drahý. Ovšem jedna jediná osoba, se kterou jsme se mohli vyfotit, protože byla před muzeem, byla Maryline Monroe♥ Takže aspoň ona :O :) No a pak jsme už chodli po Vídni po památkách. Šli jsme k nějakému chrámu, pak k nějakému paláci, do nějaké slavné ulice a poprvé v životě jsme měla Starbucks♥ A to s vanilkovou příchutí, bylo to úžasný :) Po tom chození jsme se teda busem vrátili k tomu G3 a ještě jsme se stavili do H&M, odkud jsem si dovezla dvě věci. No a to je tak vše.
V pátek jsme neměli moc co dělat, takže jsme jeli do toho kempu ATC Merkur, kde jsme byli celý den. Jsou tam dvě laguny, Malá a Velká, a v té Velké jsme se koupali. Teda spíš já se sestrou. A dvakrát nám uplaval sestřin kruh :D Poprvé jsme ho ještě chytla, ale podruhé už byl moc daleko, tak pro něho plaval taťka, ale nechytl ho. Ale lidi tam lyžovali na vodě a ten kruh jim v tom vadil, takže ho nějaký chlap vzal a mamka si ho od něj pak vzala :D No a prostě to tam bylo dobrý :)
A v sobotu, den našeho odjezdu, jsme se ještě stavili do té Lednice a šli jsem na Minaret. To je taková rozhledna v tom parku. 302 schodů. Ty schody jsou v pohodě, ale spíš to točitý schodiště :D Ale tak zvládli jsme to. No a pak jsme jeli domů.
Toť vše k tomuto obsáhlému článku o dovolené. Tak snad to někdo dočetl dokonce a třeba se to někomu zalíbilo :) Teď jdu na ten hrozný úkol - přidávání fotek :D Ale zas tak moc jich myslím nebude. Tak zatím čau! ;)

Kostel v Mikulově :)
..více foto v celém článku


Primark kousek od Vídně :)

G3 :)

Takový kolotoč v Prateru :O

Dům hrůzy, ve kterém jsme ale nebyli. Fotku toho druhýho ale nemám :/Ruské kolo :)

A následuje několik fotek výhledů z ruského kola :)


Já s Maryline :)

Madame Tissauds

Cedule Prater :)

Ten chrám ve Vídni :)

Nějaký palác :)


Já s nějakým dravcem.. Nevšímejte si mě, vypadám příšerně :D

Pohled na Minaret :)

A následují fotky mě a sestry v bazénu v penzionu :)
Výhled z Dívčího hradu :)


Kaplička v Mikulově :)

Fotka z kempu Merkur :)

A pohled na Lednici :) 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement