Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Taneční střevíčky 5 - Chlapec odjinud

11. september 2013 at 14:07 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Hlásím se vám s článkem a s informací, že moje bolesti za krkem se zrovna dvakrát nezlepšily :/ :D Ale to v tomhle článku řešit nebudu. Jsem tu opět s knižní recenzí. Doufám, že vás ještě baví číst ty moje bláboly o sérii Tanečních střevíčků, ale věřte mi, že ty knížky za to fakt stojí :) No, tentokrát už tu recenzuju pátý díl. Recenze na předchozí díly jsou zde - 1. díl tady, 2. díl tady, 3. díl tady a 4. díl tady. No a teď tedy přibude díl pátý.


ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Danse! - Le garcon venu d'ailleurs
AUTOR: Anne-Marie Pol
ČESKÝ PŘEKLAD: Hana Polívková
SÉRIE: Taneční střevíčky
ŽÁNR: Tanec, balet
ANOTONIE:
Nastaly Vánoce a Nina se těší, až se opět uvidí se Zitou a Alicí. Ale jejich přátelství dostává trhliny. Obě děvčata žárlí, že se o Nině píše v novinách. Jejich postoj Ninu trápí, nerada by totiž o kamarádky přišla. Je smutná a zklamaná, ovšem když uvidí, že před školou na ni čeká Mo, báječná tanečník hip-hpu, uvědomí si, že v životě nejsou důležité jen spolužačky.


MOJE ZHODNOCENÍ:
Kniha má opět jen 101 stran a 15 kapitol + krátké shrnutí minulého dílu a epilog. Tento díl mě opět dostal. Sice se dá říct, že dokážete předvídat, co se stane, ale i tak byla kniha výborná. Nemůžu nic jiného než na Anne-Marie Pol pět ódy :)
Pusťme se ke shrnutí knihy. Minulý díl skončil úžasným vystoupením tenčníků a tanečnic, kteří nebyli na prázdninách. Nina tam hrála jednu ze dvou hlavních rolí. Pár dní poté končí prázdniny, tím pádem se opět uvidí se kamarádkami Zitou a Alicí. Jak už ale zmiňuje anotomie, po přivítání začnou děvčata na Ninu žárlit a jakoby se před ní uzavřou. To Ninu raní. Jednoho dne musí Nina na chvíli zaskočit slečnu Suzette a sedět u jejího stolu. V papírech Nina najde oznámení o tom, že by se mělo ve škole filmovat, ale tajně a filmaři si poté vyberou některé žáky, o kterých budou točit. To Ninu docela zaskočí. Ale po vyjití ze školy na ni čeká mnohem větší překvapení.Tanečník hip-hopu Mo, o kterém se krátce psalo na konci minulého dílu. Nina se s ním moc chtěla seznámit. A teď jel najednou přes půlku Paříže a ještě na ni čekal, než skončí s prací. Šli se projít. Nině se ta prcházka ohromně líbila. A nakonec věděl Mo všechno o jejím životě. Ale hlavní důvod, proč přišel byl ten, že chtěl Ninu pozvat na neděli odpoledne, aby se přišla podívta na jeho vystoupení. V ten den měla ale Nina strávit odpoledne u kamarádky Zity a její rodiny. Nakonec dala Moovi slib, že přijde. A vyřešila to tak, že řekla Garanci (máma jejího kamaráda Émila, u kterých bydlí), že bude u Gardelových, protože o Moovi nechtěla mluvidt. No a Zitě zavolala, že nemůže přijít. Ta se ale pořádně naštvala. Ovšem, když dojela Nina na místo, kde měl Mo tančit, na všechno zapomněla. Po vystoupení následovala takové oslava a Nina tam zůstala až do půl osmé. Když si uědomila, kolik je, Mo ji vyprovodil a odjela "domů". Ošem Garance byla pěkně rozzuřená, jelikož paní Gardelová jí volala, že Nina nepřijde. Obvolala všechny možné osoby, u kterých Nina mohla být a byla odhodlaná zavolat třeba i policii. Jak to nakonec dopadlo? A co natáčení filmu v Camargu?K čemu snít. Můžu jen plakat, i když to k ničemu není.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement