Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Taneční střevíčky 4 - Okouzlená tancem

8. september 2013 at 10:38 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes tu pro vás mám recenzi na již čtvrtý díl ze série Tanečních střevíčků. Recenzi jsme napsala už dneska ráno u televize, protože sjem věděla, že pak toho budu mít hodně. Takže teď ji jen přepisuju z papíru. Recenze na předchozí díly najdete tady, tady a tady.

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Danse! - Sun un air de hip-hp
AUTOR: Anne-Marie Pol
ČESKÝ PŘEKLAD: Hana Polívková
SÉRIE: Taneční střevíčky
ŽÁNR: Tanec, balet
ANOTONIE:
Paní Camargo hledýá tanečnice do baletního představení na předměstí Paříže, ale většina spolužaček je na dovolené, takže Nina je vybrána, aby tančila "pas de deux" s krásným Alexem. Tomu ovšem není právě po chuti, že jeho partnerkou bude neznámá začátečnice. V den D čeká Ninu velký šok. Baletnímu představení předchází ukázka moderního tance. Jiný taneční styl Ninu neobyčejně upoutá, zvláště když hlavní tanečník Mo je tak okouzlující.. Co bude dál?


MOJE ZHODNOCENÍ:
Začnu informacemi. Tento díl má jen pouhých 101 stran a 15 kapitol + krátké shrnutí minulého dílu a epilog. Kniha je sice trochu slabší než předchozí díly, ale jako samoná kniha je napsaná naprosto úžasně. Vůbec jsme se od ní nemohla odtrhnout, stejně jako od všech dílů. No, vrhnu se na shrnutí knihy.
Na začátku oslavuje Nina s otcem, jeho přítelkyní Odile a pár přáteli Štědrý den. A hned druhý den je Nina nucena rozloučit se s otcem a Odile, kteří odlétají do Káhiry, kde má Ninin otec novou práci. Ale Nina se sama rozhodla zůstat v Paříži a věnovat se tanci, takže chtě nechtě se musí rozloučit. Občas se pro kariéru musí něco obětovat, i když to není jen tak něco. Poté jde s nejlepší kamarádkou Zitou do McDonalda a následně ji zavezou do její nové rodiny - k paní Lgeatové a jejímu synovi (a Ninině kamarádovi) Émilovi, u kterých tedy teď bude bydlet. Spoelčně s Émilem taky chodí do baletní školy Camargo, jam o vánoních prázdninách chodí skutečně jen pár dětí. Nina tam nemá ani nejlepší kamarádky Zitu a Alice, ale naopak ji nemusí trápit mrcha Julie, která ji drív ohrožovala. A tak jsou děti naprosto šokovány zprávou, že i když jich je tak málo, budou tančit Tanec ročních období na jedné klasické škole. A Nina zastupuje jednu ze dvou hlavních postav, protože dívka, která tuto roli zančila, je na prázdninách. Musí tančit společně s "karasvcem" Alexem dívku jmínem Dorina, která je do Alexe (Amauryho) zamilovaná. Alexovi se to ale vůbec nelíbí. Dokonce se i pokouší přemluvit ředitelku, že zavolá dívce, se kterou toto představení tančil dřív, aby přijela. Ředitelka to ale domítne. Alex ale prostě s Ninou nechce tančit a pořád má nějaké poznámky. Nine jde ale představení dobře. Zařídí Alex Nině podobné podrazy jako v minulém dílu Julie nebo bude všechn dobré? Mimoto, ve škole, kde mají tančit, potká Nina smypatického chlapce, se kterým by se moc ráda spřátelila. Podaří se jí to? A jak dopadne baletní vystoupení ve škole, kde je hlavním tancem spíše hip-hop?


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement