Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Taneční střevíčky 6 - V záři reflektorů

25. september 2013 at 16:54 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Mám asi 15 minut na napsaání ucházející recenze na knížku, protože pak budu fakt v časovém nedostatku. Takže se vrhnu na recenzi. Jenom připomenu, že recenze na předchozích pět dílů najdete na následujících seřazených odkazech: tady, tady, tady, tady a tady.

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Danse! - Pleins feux sur Nina
AUTOR: Anne-Marie Pol
ČESKÝ PŘEKLAD: Hana Polívková
SÉRIE: Taneční střevíčky
ŽÁNR: Tanec, balet
ANOTONIE:
Ve škole Camargo bude natáčet televize a Nina je mezi vybranými účinkujícími. Při filmování si uvědomuje, že tanec je její láska a že herečkou se stát nehodlá. Ne vše se však daří tak, jak by si Nina přála. Myslela si, že kamarádky budou mít z jejího úspěchu radost, ale opak je pravdou. Všechny žárlí a odvrací se od ní. Nešťastná Nina se cítí osamělá a zrazená.


MOJE ZHODNOCENÍ:
Knížku jsem přečetla najednou včera v noci. No, on to taky při 101 stránkách a 15 kapitolách (přičemž na začátku je ještě shrnutí minulého dílu a na konci epilog) není žádný hrdinský čin. Musím říct, že kdybych měla shrnout v několika slovech na co přesně byl zaměřený konkrétně tento díl ze série, řekla bych asi samozřejmě tanec, natáčení, Nina pět jako hvězda a taky (a především) se tu opět potkáváme se starou známou. Totiž s láskou. Už mě někdy docela štve, jak je Nina vždy u všech považovaná za špičku, kterou nepochabyně je, ale ostatní přece určitě netančí zase o moc hůř... Ale zase když o tom čtu, tak to Nině tak nekonečně moc přeju, že je prostě těžký hodnotit to. Takže za mě asi tak: rozhodně se nedá říct, že jsme tímto dílem byla zklamaná - právě naopak, netvrdím, že mě překvapil (ano, dá se tam docela předvídat, ale to mě vůbec neodrazuje), ale prostě má něco do sebe, co mě nutí s chutí číst a číst a nepřestávat.. No, dost už těch kevů, jdeme se podívat jak se poperu se shrnutím.
Tákže.. Jak už je psáno v anotomii, v Camargu se bude natáčet film o tanci. Nebo lépe řečeno o baletu (prostě mě štve, když nejsem přesná). Všichni jsou z toho dokonale paf, ale trochu je zklame, když se dozví, že jsou ve filmu jen pro dodání atmodféry, takže je skoro nebude vidět. Tedy až na Ninu, u které to původně naplánováno nebylo. Ale k tomu se dostanu. Při zkoušení Nina nemohla najít své piškoty (boty na balet), tak se je šla pokusit najít do své šatny, kde teď ovšem byla proslulá tanečnice Eva Milerová, z čehož byla Nina na větvi, když se tam objevila ve dveřích. Eva ji přivítala a řekla ať se po botech klidně podívá. Když je Nina nenajde, dokonce jí Eva půjčí svoje staré. Další věcí je, že se Zitou se stále neusmířily a nejspíš k tomu ani nedojde - alespoň v nejbližší době ne. A dál tu máme to, že Nina je opravdu zamilovaná do Mooa (tanečníka hip-hopu, se kterým se seznámila) a vypadá to, že i on do Niny. Vraťme se ale k tanečnímu představení. Nina je při jedné příležitosti vybrána jako trochu hlavnější postava ve filmu - rozhodně více hlavní než její kamarádky a dá se říct spolužačky. Jak to snesou? A jak překousnou Ninino podivné přátlestív s Evou Milerovou? No, Nina je s Émilem sama doma (Émil je syn paní, u které bydlí zatímco je její táta v Egyptě) a pozve na oběd Mooa. Jak to dopadne? A odhodlá se Nina k něčemu? 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 A > AnnaKendrick-site.blog.cz A > AnnaKendrick-site.blog.cz | Web | 25. september 2013 at 17:06 | React

paráda :)

2 Ivett Ivett | Web | 25. september 2013 at 17:22 | React

[1]: Díky :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement