Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Taneční střevíčky 8 - Výhružný dopis

6. october 2013 at 18:54 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dneska jsem se měla zabývat školou, referáty, úkoly a já nevím čím vším, ale dost jsem se na to vykašlala.. Jediný co jsem udělala, bylo to, že jsem se naučila chemii, kterou píšeme zítra a napsala úkol do občanky.. Toť vše.. Počítám, že určitě máme nějakej úkol, ale asi na něj kašlu a další věci.. se budu muset naučit někdy přes týden :D No, ale místo toho jsem většinu času strávila s mým milovaným Matýskem♥♥ nebo.. nevím čím.. Ale teď ke článku.. Dneska jsem přečetla další díl Tanečních střevíčků.. Myslela jsem si, že je posledním, jelikož v knihovně byla série od prvního do osmého, ale v knize byl nějaký úryvek k devátému dílu, takže možná je ještě další.. No, to zjistím pak. Každopádně teď bych ráda tak do čtvrt hodinky napsala rychlou recenzi... Snad se mi to povede :D

P.S. Ještě jsem zapomněla napsat, kde najdete mé recenze na předchozí díly - tady, tady, tady, tady, tady a tady.

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Danse! - Coups de bec
AUTOR: Anne-Marie Pol
ČESKÝ PŘEKLAD: Hana Polívková
SÉRIE: Taneční střevíčky
ŽÁNR: Tanec, balet
ANOTONIE:
Nina má chřipku. Musí zůstat v posteli a to ji nebaví. Raději by tančila, něboť tanec je jí vším. Mezitím obdrží Fanny anonymní výhružný dopis. Kdo bude obviněn z jeho autorství? Samozřejmě Nina! O intriky a nevraživost není mezi nadějnými mladými baletkami nouze. Podaří se jí prokázat svoji nevinu? Nebude to lehké... Naštěstí je tu stále Mo, který ji vždycky podrží. A on Nině věří!

MOJE ZHODNOCENÍ:
Než začnu, tak nesmím zapomenout řct, že tento díl má rovných 100 stran a 15 kapitol + krátké shrnutí předchozího dílu, epilog a šestistránkový výňatek z Tanečních střevíčků č. 9: S větrem. Musím říct, že tento díl mě opravdu velice velice překvapil! Nečekala jsem, že bude až tak dobrý.. Více o tomhle překvpení se vyjádřím v dalším odstavci, ale skutečně na to, že je to už osmý díl, velice překavpil svou propracovaností a tím, že ze mě udělal blbce (a to je co řct!) :D No, nebudu zdržovat, jak jsem psala, nemám moc času, takže se hned vrhnu na shrnutí děje..
Nina má chřipku, ale nechce zůstat doma... Nakonec musí poslechnout, protože je opravdu nemocná.. Má čas přemýšlet o tom, jak se jí téměř všechno hroutí.. Ovšem kromě Moa! Je tak šťastná, že ho má.. Nejvíce jí ubližuje, jak jí ubližuje její někdejší kamarádka Zita.. Dřív byly takové kamarádky, ale najednou se Zita tolik změnila.. Nina pozná, že jí všichni neco zmalčují, zatímco je doma.. Rozhodne se jít už třetí den, kdy by měla být doma, tajně do školy.. A nestačí se divit. Jedné baletce, Fanny, poslal někdo anonymní dopis, ve kterém napsal hrozné výhružné věci.. Napsal je na Ninin dopisní papír, který postrádala a tím padne ihned podezření na ni.. Nina ale o ničem neví. Téměř nikdo ji nevěří, až na pár jedinců.. A my si myslím, že víme, kdo je anonymem, ale nakonec se všechno tak překroutí, že zjistíme, že víme velký kulový. Asi tak bych to shrnula :D Jediné, comě zase zaráží je to, že celá tahle situace se v knize zjistí až v desáté kapitole, takže zbývá pouhých pět kapitol na vyřešení problému.. No ale kdyby to bylo jinak, tak by to bylo něco jiného, jenomže mě to takhle jinak vyhovuje, takže si mých připomínek zkrátka d obře nvšímejte..:D Tímto asi skončím.. Každopádně musím říct, že celou tuhle sérii rozhodně doporučuju!


Dnes ráno jsem naprosto odhodlaná! Dnes tomu anonymovi zakroutím krkem...
To ti, maminko, přísahám.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement