Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Zrádný anděl

15. november 2013 at 12:52 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dneska jsem se rozhodla napsat po dlouhé době knižní recenzi. Můžete tady sice pořád číst, že něco čtu, jenomže jsem si teď přečetla nějaké knížky, an které už tu recenze jsou. Asi dva dny jsem teď četla knihu, kterou už mám docela dlouho, ale dostala jsem se k ní teda až teď. Jedná se o německou knihu s názvem Zrádný anděl. A já jdu recenzovat..

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Lügenengel
AUTOR: Ulrike Bliefert
ČESKÝ PŘEKLAD: Michaela Škoultéty
SÉRIE: Thriller
ŽÁNR: Thriller
ANOTONIE:
Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem.. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezíravě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla?
Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí.

MOJE ZHODNOCENÍ:
Tato kniha má 183 stran a 30 kapitol + prolog a epilog. Musím říct, že je to opět jedna z knih, která vás naprosto překvapí. Buď si myslíte, že to, co si myslíte, že víte, je špatně a ono to tak fakt nakonec je, nebo si zase myslíte, že přesně víte, co se stane a nkonec se dozvíte, že víte velký nic. Asi to zní složitě, ale je to naprosto jednoduché. U této knihy se prostě nedá předvídat. Dá, ale jen něco opravdu jednoduchého a nepodstatného. Tímhle mě knížka fakt ohromila. Taky je napsaná velice čtivě, při četbě jsem úplně žasla. Zkrátka, tahle kniha mě naprosto dostala - jak dějem, tak už i zíměnou nepředvídatelností a stylem paní a v neposlední řadě taky naprosto dokonalou obálkou, která prostě dokonalá fakt je. No, uznejte sami. Teď bych se asi vrhla na nějaké, snad stručené, shrnutí děje.
Všechen hlavní děj začíná dovolenou v Söldenu na horách rodiny Schillerových spolu s nejlepší kamarádkou Leonie, Maike, kam jezdí už několik let. Zjístí tam, že chvůa, která stejně hlídávala Leoninina brášku Nickyho, už tady není, z čehož jsou zklamaní. Jako záchrana z nebe, ale přichází dcera paní, která je ubytovává, jménem Sonja. Ta je s Nickym od rána do večera a všichni se až diví, že jí to nevadí. Zdá se, že prázdniny jsou nádherné, jako vždy. Než přistihne Maike Sonju, jak se hrabe v ložnici ve věcech Leoniných rodičů. Všichni tam přijdou a posléze zjistí, že hledala jen fotku Nickyho. Leonin otec se jen usmějě a praví, že se mohla klidně zeptat, ale Leoninina matka Sonje evidentě nevěří. Nechci toho prozradit moc, ale nejde to jinak říct, než že důvodem náhlého odjezdu z dovolené, byla něčí smrt. Schillerovi s Maike jedou zpět domů a Sonja jede s nimi. Od té doby žije u Schillerových, stará se o Nickyho a taky je o ni dobře postaráno. Tohle žití je v podstatě skoro celý obsah kihy - takže jen kromě začátku, který tvoří dovolená a smrt...někoho... a taky konce, kdy se zjistí něco moc důležitého. Sonja je psychicky nemocná a Shilklerovi jsou v ohrožení. Podaří se ochránit malého Nickyho a zastavit Sonju?
Tak to je asi vše. Vřele tuto knihu doporučuju, ale jen těm, kteří nemají strach se bát... A taky určitě ne těm, které by neštvalo, že mají tak mělé jasnovidecké schopnosti :)


Leonie pobaveně zakroutila hlavou. "To je ale nespravedlivé. Za krásu přece nikdo nemůže."
"Ale za to, že se vydává za nevinného beránka ano. Jméno, které socha dostala, je každopádně docela výstižné."
"Jaké je to jméno?" zeptala se Leonie.
Nicky se v Sonjině náruči zavrtěl. Obrátila se k východu. "Zrádný anděl," odvětila.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement