Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Jsem roztříštěná

26. january 2014 at 13:51 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Jak už jsem včera trochu naznačovala, neudržela jsem se a dočetla tuhle úžasnou knihu do konce už včera. A ať recenzi zase nepíšu týden po dočtení, píšu ji hned teď. Tak doufám, že se vám má recenze na Jsem roztříštěná bude líbit a třeba si i tuto knihu sami koupíte. Jdeme na to.

ORIGINÁNÍ NÁZEV: Shatter me
AUTOR: Tahereh Mafi
ČESKÝ PŘEKLAD: Pavla Kubešová
SÉRIE: Roztříštění
ŽÁNR: dystopie, romance
ANOTACE:
Jsem prokletá.
Mám dar.
Jsem zrůda.
Jsem víc než jen člověk.
Můj dotek je smrtící.
Můj dotek znamená sílu.
Budu se bránit!

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chce ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná... Kniha, kterou držíte v ruce vás bude děsit. Tuhle knihu nebudete moci odložit!

MOJE ZHODNOCENÍ:
Takže. Roztříštěná se všela na 287 stran a těch tvoří 50 kapitol + epilog. Co bych tu vlastně měla napsat? Určitě už spousta z vás o této sérii slyšela. Mě knížka ležela doma už asi od června. A pořád jsem její četbu tak nějak odkládala, když se mi naskytlo něco novýho na čtení, dala jsem tomu přednost a sama vlastně ani nevím proč. Nicméně, teď jsem se do ní vrhla. A musím říct, že na deset tisíc procent nelituju. Naprosto souhlasím s dvěma posledními větami v anotaci - Ačkoliv vás Roztříštěná bude zčásti děsit, nebudete se jí moci nabažit. Knihu tvoří spousta přeškrtnutých vět. Některým lidem se to asi moc nezamlouvá. Ale podle mě i tahle maličkost dělá knihu takovou, jaká je. Dalším důležitým, i když zdánlivě nepodstatným bodem v knize jsou čísla. Spousta čísel. Ono když jste někde zavření 264 dní, počítání vám už nepřijde jako nuda, ale jako jedna z možných "zábav". Autorku bych nejradši vychválila do nebes a já nevím co všechno, protože ona si to prostě zaslouží. Děj knihy měla tak dobře promyšlený, až mě to opravdu trochu děsí. Jde tam hodně o důvěru a samé překvapení jak pro čtenáře, tak pro hlavní postavu a to je prostě něco úžasnýho. Nejdřív nevíte, jestli máte věřit jednomu, pak jste přesvědčení, že můžete, začne se do toho zamotávat druhej, vy mu veříte, pak si myslíte, že je to zrádce a on je přitom na "vaší" straně, do toho vás něco naprosto šokuje a tak dále. Takhle přesně to asi není, ale snad chápete co tím chci říct. No, už jsem toho asi napsala dost, takže se vrhnu jen na krátké shrnutí děje.
Juliett je už 264 dní zavřená v podstatě v takovém blázinci. Je tam sama v jedné malé místnosti a chovají se k ní prostě příšerně. A proč je zavřená? Její dotek je totiž smrtící. Jakmile se někoho dotkne, zemře a jen když má velké štěstí, vyhne se smrti, ale je příšerně zmučený. Juliett se za to nenávidí, nenávidí svůj dar. Po 264 dnech k ní do cely přiřadí spoluvězně. Jmenuje se Adam a nutno říct, že si od něj Juliett nejdříve drží odstup. Po nějaké do\bě strávené s ním zjistí, že Adama zná. A to z doby, kdy ještě oba chodili do školy. O dost později se dozví, že Adam si na ni taky pamatuje. Pro Juliett do cely přijdou vojáci a ona zjistí, že Adam byl jen špeh. Warnerův špeh. Warner je vlastně vůdce části společneství Obnovy, kvůli které trpí celý svět. Juliett je nucena odjeít s ním do budvy, kde sídlí jak on, tak všichni jeho vojáci a tam si ji Warner pěstuje jako oko v hlavě. Opravdu mu na ní nesmírně záleží, ale hlavně kvůli jejímu daru. Co všechno se stane s Juliett, Adamem a Warnerem? A co když existuje někdo, kdo je vůči Juliettinu doteku imunní? Odpovědy na tyto otázky vám rozhodně vřele doporučuju přečíst si v dokonalé knize jménem Jsem roztříštěná.
No a já se jdu vrhnout do další četby - můj sešit chemie :P

Síla a raznce zbraně je neuvěřitelná. Výstřel je mnohem hlasitější, než jsem čekala. Ozvěna mi doznívá v uších a pulzuje celým mým tělem.
Připadá mi to jako rajská hudba.
Zní mi to jako vítězství.
Protože tentokrát ta krev není Adamova. 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement