Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Nový měsícc

20. january 2014 at 18:11 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Přicházím se slibovanou knižní recenzí a taky s recenzí po dlouhé době, ale mám pro to omluvu - četla jsem tři re-readingy, takže na ty knížky jsem už recenze logicky nepsala. Nový měsíc mám dočtený už asi od pondělí, jenomže v týdnu jsem prostě neměla na recenzi čas. A tak jsem tu s ní až dnes.


ORIGINÁNÍ NÁZEV: New moon
AUTOR: Stephenie Meyer
ČESKÝ PŘEKLAD: Markéta Demlová
SÉRIE: Twilight
ŽÁNR: Romance, fantasy, young-adult fiction
ANOTONIE:
Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život? Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají...


MOJE ZHODNOCENÍ:
Nový měsíc je o nějaký pár desítek stránek tlustější než Stmívání, tvoří jej totiž 463 stran a 24 kapitol + předmluva a epilog. Teď jsem asi nějakých deset minut přemýšlela, co napsat dál. Vůbec mě nenapadá, jak bych tuto knihu měla ohodnotit. Takže to řeknu asi nějak klasicky. Viděla jsem samozřejmě film. A ten miluju, stejně jako všechny ostatní. A tím myslím skutečně miluju Proč to tu píšu? Protože v porovnání s filmem, je tahle knížka ještě o 100% lepší a to je u mě teda co říct. V knížce to mnohem víc prožijete a více se vžijete do Belliny situace a budete tím naprosto pohlceni, mnohdy neschopni vůbec dýchat a prostě... Už bych měla přestat -.- Co jsem chtěla napsat je zkrátka to, že kniha Nový měsíc je zkrátka dokonalá. Pokud jste viděli film, ale nečetli knížku, určitě vám ji doporučuju. Zaručeně nebudete litovat. A teď se vrhne krátce na shrnutí děje.
Bella chodí s upírem Edwardem. A na začátku této knihy také slaví své osmnáctiny. Teda slaví. Ona by je nejradši ani nezažila, jelikož nesnese pomyšlení na to, že je teoreticky o rok straší než Edward, kterému osmnáct nikdy nebude. A taky na to, že vzhledem k tomu jak Edward odmítá její přeměnu na upíru, bude asi stále starší a starší než kdy bude on. Edwardova sestra Alice Bellu samozřejmě neposlechne a přes její námitky jí u Cullenů doma uspořádá oslavu. Tam se ale něco zvrtne. Bella se řízne při rozbalování dárků o papír a začne jí téct krev z prstu. Jasper se neovládne a začne po ní vyjíždět. Ostatní se ho pokusí zadržet, ale za chvíli je v místnosti až spousta krve, což mnozí nesnesou a raději odejdou. Bella sice musí podstoupit šití ruky, ale zdá se, že více zasažený je tím Edward. A toho se Bella děsí. Jednoho dne jde s Edwardem na kraj lesa, kde pro ni začne noční můra. Nebo skončí opravdový život. Edward ji totiž opustí. Namluví jí, že už ji nemiluje a Bella tak lehce uvěří. Následující měsíce je Bella vlastně jako mrtvá. Dělá vše jako dříve, ale něco je jinak. A to špatně. Bella také zjistí, že zřejmě když dělá něco zavánějící adrenalinem a nebezpečím, slyší Edwardův hlas jako by stál vedle ní. A to jsou momenty, kdy si sice říká, že se asi zbláznila, ale dokázala by pro ně udělat cokoliv. Do příběhu se dostává Bellin kamarád Jacob, kterého dlouho nenavštěvovala. S Jacobem se Bella po dlouhé době vždy cítí dobře. Je to její bezpečný přístav a člověk, které ho by nechtěla ztratit. Asi po několika měsících se Jacob s Bellou přestane stýkat a ona neví proč. To ji raní. Každý den mu volá, ale nikdy se o něm nic mimořádného nedozví. Je rozhodnutá přijít na důvod toho, proč se s Jakem už nevídá. A také se to dozví. Jacob se totiž stal vlkodlakem. To Bellu skutečně šokuje. Navíc zjistí, že po ní jde Victoria, družka upíra, kterého Edward zabil a tak se zase začne stýkat s Jakem, který je spolu s celou smečkou chrání. Dalším šokem pro Bellu je příjezd Alice. A to není jediná rána, která ji (a nejen ji) zasáhne. Proč Alice přijela? Co se stane? Spousta z vás odpověď jistě zná. A já mohu těm, co nečetli knihy jen doporučit i čtenou verzi, protože určitě stojí za to.


Čas plyne. Dokonce i když se to zdá nemožné. I když každý pohyb vteřinové ručičky bolí jako tepot krve pod modřinou. Plyne nerovnoměrně, v podivných záškubech a táhlých obdobích klidu, ale plyne. I pro mě.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Charmed-ka.Pavla Charmed-ka.Pavla | Web | 20. january 2014 at 20:13 | React

Mam ráda celou tuhle ságu a všechny 4 díly jsem četla několikrát..zrovna tenhle díl mam ze všech ráda nejmíň, ale to neznamená že ho ráda nemam, to vůbec, ale ostatní 3 díly jsou pro mě více zajímavé :-)

2 Ivett Ivett | Web | 21. january 2014 at 17:21 | React

[1]: Jasně :) Já četla zatím jen dva a více se mi líbilo sice Stmívání, ale i tak je Nový měsíc dokonalý♥ No a musím si určitě taky dokoupit celou ságu :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement