Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Čtrnáct (Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky)

22. february 2014 at 10:53 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes jsem tady s recenzním článkem, ve kterém vám představím další knihu. No a jelikož mě trochu tlačí čas (ale chci si dát na recenzi záležet! :)), pustím se rovnou do toho.

ORIGINÁNÍ NÁZEV: Thirteen plus one
AUTOR: Lauren Myracle
ČESKÝ PŘEKLAD: Vanda Senko Ohnisková
SÉRIE: Neobyčejný deník obyčejné holky
ŽÁNR: dívčí román, přátelství, láska
ANOTACE:
Ve ČTRNÁCTCE, dalším pokračování oblíbené řady o příhodách hrdinky Viki Perryové, se můžete těšit na novinky z jejího života v roce, který je pro ni stejně jako pro Danu a Matu, její nerozlučné přítelkyně na život a na smrt, nejenom velmi důležitý, ale také plný nejrůznějších překvapení. Takže na co se můžete těšit? Viki se pomalu chystá do devítky a teprve nyní jí dochází, jak málo společného času jí a sestře zbývá, než Sandra odjede na vysokou školu až na druhý konec země. Oslava čtrnáctých narozenin skončí téměř katastrofálně na Viki si nikdo nevzpomene, dokonce ani zaneprázdnění rodiče. Lars se chystá strávit letní prázdniny opět v Evropě, a tak se Viki a její dívčí partička přihlásí na tábor u moře. Při zachraňování mořských želv však holky zjišťují, že se jejich zájmy najednou překvapivě rozcházejí, seznamují se se spoustou nových tváří a některé z nich dokonce i s novými kluky. Lars ale nakonec nikam na léto neodjede, což Viki lehce zkomplikuje život. Bráška Tom je stále stejný neposeda a miminko Magie dokáže převrátit dům vzhůru nohama. Tolik potíží je na jednu čtrnáctiletou slečnu přece jenom trošku moc. Viki byla vždycky obětavá a starostlivá, takže není divu, že jí dost dlouho nedochází, že i před ní samotnou se nakupila hromada problémů, které se samy nevyřeší A jak to všechno nakonec dopadne? To se dozvíte ve Viktorčině deník s názvem Čtrnáct.


MOJE ZHODNOCENÍ:
Teda hned na úvod musím říct, že anotace je vážne poněkud zavádějící. Je zkopírovaná odtud, jelikož v knize nebyla a nutno dodat, že takhle přesně to v knize opravdu není... Říkám to, protože si myslím, že někdo by mohl podle anotace knihu hned zavrhnout (a neívm jistě, jestli bych ji nezavrhla i já). To byla ale byla docela chyba. Čtrnáct není sice žádná zázračná kniha, která by kdovíjak překvapila nebo já nevím co, ale úžasně si u ní člověk odpočine, vtáhne ho do děje, prožívá jen takové řekněme jednoduché problémy, což je např. v porovnání s knihou "Jsem roztříštěná", kterou jmme četla před Čtrnáctkou, docela dobré, protože nevím jak bych zvládla další takovou..dystopii. Prostě - asi vás Čtrtnáctka nenadchne, ale určitě si u ní odpočinete a snad vás donutí i trochu se zamyslet..? I když nepopírám, že asi pro dospělou ženu nic moc :) Jinak, je to čtvrtý (a myslím, že psoeldní) díl séeiw Neobyčejný deník obyčejné holky, která má 291 stran a kapitoly vám nenapíšu, protože nejsou očíslované a teď nemám čas to počítat :D Nicméně, vrhám se na stručný obsah děje,
Viki je právě dlouho očekávanách čtrnáct let a zbývá už jen chvilka před nástupem na střední školu. Má v životě teď takový zmatek - narozeniny, neví jak přesně to bude probíhat ve vztahu meiz ní a jejím klukem Larsem, její sestra Sandra odjede na konci prázdnin hodně daleko na vysokou školu a další problémy. A tak si napsala seznam spousty vlastně předsevzetí, která by chtěla splnit. Ale taky si nezapomene užívat se svými nejlepšími kaamrádkami Danou a Matou a klukem Larsem. Ale co se stane, když Danu obviní z krádeže? Samozřejmě, že ta vždycky hodná a dobrácká Dana nikdy nic neukradla. Jen tak moc naletěla jedné "kamarádce", která pak všechno sedla na ni. Danin táta chce, aby jela v létě na tábor, kde by byla za něco odpovědná. A Viki s Matou jí pomáhají vybírat, ovšem nemůžou nic najít. A když se Viki dozví, že Lars bude muset jet na prázdniny do Německa, rozhodně se jet s Danou. Nakonec najdou vhodný tábor - želví tábor, kde budou vlastně chránit ty želvičky. A tak tam spolu vyráží. Na táboře, v domě, kde stráví následující měsíc, je čeká překvapení v podobě Maty, která je chtěla překvapit a na tábor přijela taky. Což je smaozřejmě naprosto úžasné! Na táboře se všem moc líbí a je to zkrátka bezva. Dokud nezavolá Lars, který se dizvěděl, že nakonec do Německa nejede a chtěl by, aby se Viki vrátila. To ona ale odmítá, protože přece nečeká, že přijede zpět ke svému Larsovi, jen když se dozví, že jeho plány padly. To Lars zřejmě nečekal, takže ho to šokuje. Ale Viky si hodlá tábor náležitě užít a taky si ho užívá. Jaké překvapení na ni čeká poslední táborový den? Co na táboře prožívají Dana s Matou? Jak to bude probíaht mezi Viky a Larsem? A co když se Viky znovu ozve její kamarádka z dětství Amanda? To vše se můžete dočíst jen v této knize.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement