Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Jsem zlomená

1. february 2014 at 14:43 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Po dočtení Roztříštěné, ze které jsme byla naprosot unešena, jsem svou čtecí pozornost ihned přesnulua ke druhému dílu s názvem Jsem zlomená, který mi už tak nějakou dobu leží v knihovničce. A jaká je má reakce na něj? To se jako obvykle můžete dozvědět níže.. a ještě níže..

ORIGINÁNÍ NÁZEV: Unravel me
AUTOR: Tahereh Mafi
ČESKÝ PŘEKLAD: Pavla Kubešová
SÉRIE: Roztříštění
ŽÁNR: dystopie, romance
ANOTACE:
Tik
tak
tik
tak
tik tak tik tak...
Už je skoro čas na válku!
Druhý díl Juliettina příběhu vás zničí nenechá vydechnout. Troufnete si? To si musíte přečíst!


MOJE ZHODNOCENÍ:
Kniha jsem zlomená je tvořena 389 stranami a 73 kapitolami. Ehm. Jak začít? Asi tak - pokud jsem psala, jak strašně strašně moc mě nadchla Roztříštěná, tak tohle... to je ještě o milion procent víc. Mám dojem jako bych během té četby tisíckrát umřela, ale nedostala se ani do nebe ani do pekla, takže mě vykopli zpět na Zem. Sakra, už píšu jako Juliette :D Pokud si dobře vzpomínám, v recenzi na Roztříštěnou jsem mimo jiné psala, že kniha byla samé až šokující překpvapení. Zase musím napsat, že Zlomená obsahuje takových překvapení a překvapujících zjištění buď ještě víc nebo jich není víc, ale jsou o tolik víc šokující než v prvním dílu, že mi to přijde, jako by jich bylo víc. A taky vám ta kniha nedá spát. Doslova. Jednou jsem si dokonce četla až do jedné do rána, protože jsem nemohla usnout aniž bych věděla, co se stane :D Pak už jsem zakázala číst, ale byla to hotová muka...Nicméně.. včera v noc jsem se bohužel dobrala ke konci. A mylela jsem, že to nepřežiju. Fakt. Tahle série je jedna z nejsilnějších, jaké jsem kdy četla a i když je v ní vážně spousta takové té zamotané lásky, neztrácí svůj dystopický nádech, což se mi líbí.. Je to taková milující odvaha nebo něco na ten způsob :) A já už radši končím. Ještě tu trošku nastíním děj, ale fakt se pokusím jen krátce, ať vás napínám..
Zlomená pokračuje tam, dke skončila Roztříštěná. Juliette je v Bodu Omega - hnutí proti příšerné Obnové, o kterém nemá zatím nikdo tušení. Má za úkol rozvíjet svou Energii (=schopnosti) a naučit se je ovládat a tak dále. Spolu s ní je tam také Adam, Kenji, vůdce celého hnutí Castle a velká spousta dalších lidí, kteří nějak pomáhají. Minimálně polovina těchto lidí má také nějaký dar, jako Juliette. Nejdřív je Juliette tak trochu neochotná a Castla to velice trápí. A vždy, když se snaží být ochotnější, něoc ji zasáhne, takže se zase stáhne. Nakonec se jí však přece jen povede ochotně spolupracovat a cvičit se. To tvoří začátek knihy. Dále dojde také k překvapivému setkání Juliette s Warnerem, když si ji pozve Warnerův otec. Stna se toho spousta - a Julioette postřelí Warnerova otce. Warner je převezen jako rukojmí do Bodu Omega. Juliette s ním musí často mluvit, protože je asi jediná koho poslouchá, aspoň zpočátku. A tak se začnou více sbližovat, což může být dobré..Nebo taky ne. Víc už bych toho psát asi neměla. Nehcic vám vyzradit celý děj. Takže tímto končím. Ale seírii Roztříštění vám doporučuju, doporučuju, doporučuju. Kdybych mohla, tak bych vám to skoro nařídila jako povinnost :D Ale to samozřejmě ne. Jen pokud můžete, fakt si to zkuste přečíst.

Ještě se musín svěřit s mými oblíbenými postavami a něco své k nim nspat, prostě mi to nedá. Ale to je spíš pro ty, co četli tuhle sérii. Takže. Mám strašně ráda Kenjiho. To je prostě úžasnej kluk. Jednak je fakt vtipnej a musela jsem se některým jeho hláškám nahlas smát :D A přestože dokáže každou situaci odlehčit, ví vždycky přesně o co jde a neubírá tomu na vážnosti. A je přesně skvělej. Úplně živě si dokážu představit, jak by mohl vypadat :) Pak mám takovým neuveřitelýnm způsobem ráda Warnera. Nebo mám říct Aarona? Strašně bych si přála, aby se Juliette nakonec rozhodla pro něj. On se prostě každý den chová jinak než následující a když si mslíte, že jste na něj připraveni (respektive když si Juliette myslí), vždycky se mýlíte, protože on vás dokáže tak překvapit a sebrat vám všechny vaše "zbraně", až je to neuvěřitelné. Ale on je prostě dokonalej. Ani to nejde napsat, jak neuvěřitelnej je. A ještě chci napsat něco o Adamovi. Na začátku prvního dílu, když přišel k Juliette do cely byl někdo jako Kenji. Takový stále usměvavý a tak dále. Ale řekla bych, že od té doby prošel docela velkou změnou. A teď fakt nepatří emzi mé oblébené postavy. Jistým způsobem ho mám ráda a štve mě, že ho mám ráda tak málo, ale prostě to tak je. A upřímně... Sice je mi líto, jak moc ho ro zraní,a el doufám, že se Juliette skutečně rozhodně pro Warnera Aarona. Takže asi tolik.

A co mě teď štve nejvíc? Že nevím, kdy byjde třetí a mylsím, že poslední díl série. Ale vzhledem k tomu, že jsem se dočetla, že v originálu vyjde za nějakých pár dní, český překlad bude asi bohužel za dlouho :/ Achjo. No, snad se ho dočkám.


Nechal mě krvácet ve svém obývaícm pokoji. Věnoval svému synovi hezký malý dárek. A dal mu i hezkou malou lekci. Zamiluj se a pak se dívej, jak tvou lásku zastřelím.


"Prosím."
"Prosím, nestřílej mě za to," hlesne.
A políbí mě.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Charmed-ka.Pavla Charmed-ka.Pavla | 1. february 2014 at 19:41 | React

Tak to neznám, ale zní to dobře, přečetla bych si jí už jen kvůli tomu jak píšeš že je knížka samá překvapení a že jsi byla šokovaná :-) takový knížky jsou nejlepší :-)

2 Ivett Ivett | Web | 1. february 2014 at 19:49 | React

[1]: Tak to naprosto souhlasím :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement