Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

My favourite serials #2

23. march 2014 at 11:31 | ♥Ivett♥ |  Serials♥♥ ;)
Ahoj!
Dnešní opravdu rychlý článek je druhým "dílem" k článku, který už tu jednou byl - a to takové krátké shrnutí mých oblíbených seriálů. Od vydání tohoto prvního článku jsem nezačala sledovat nějak mega moc nových seriálů, ale přesto bych vám ráda ukázala tři, který tu ještě nebyly a jsou super. Dva jsou český a jeden turecký (v minulým článku pokud vím byly hlavně americký seriály, takže tady si od Amíků trošku odpočineme) ale i náš národ točí některý seriály dobře :) No a já už nebudu zdržovat a jdeme na to.
...seriály v celém článku

Vyprávěj
Děj začíná v roce 1964 a ústředním motivem je začínající vztah studenta pražské Stavební fakulty ČVUT Karla a jeho spolužačky z nižšího ročníku Evy, kteří se postupem času stanou manželi a narodí se jim syn Jan. Procházejí běžnými peripetiemi mladého manželství jako jsou starosti s bydlením, skloubením rodinného života a studia nebo střety s vlastními rodiči v otázkách výchovy dítěte, ale i problémy ryze dobového charakteru vyvolané společenskou atmosférou či zlomovými historickými událostmi.
Vedlejší dějovou linii představuje příběh Karlových rodičů, manželů Dvořákových. Otec Josef pracuje jako zámečník Československých státních drah, později ve studiu Československé televize, matka Jana jako referentka ve Státním plánovacím ústavu. Společnou domácnost s nimi ještě sdílejí mladší dcera Zuzana a Josefova matka Alžběta, antikomunistka a obdivovatelka Masaryka.
Předpokládám, že o tomto seriálu už jste určitě všichni slyšeli. Od prvního dílu už samozřejmě uběhlo nějakých 5 let a já už ho viděla jednou a teď jak ho nějak nevím jak dlouho zpátky začali na ČT1 opakovat, tak koukáme zase a je to stejně super jako předtím :) Strašně se mi líbí ten námět, jakože prostě jako to chodilo dříve v dobách naši rodičů a prarodičů v Československu. Je to tam všechno úplně nádherně vidět. Taky se mi líbí prostě osudy té rodiny Dvořákových nebo jejich přátel a teď ve čtvrtek bylo, jak se teda dali dohromady Zuzka a Tonda a ty dva prostě úplně zbožňuju♥ A celkově seriál úplně miluju a pokud je tu někdo, kdo taky pravidelně sleduje každý úterý a čtvrtek v osm hodin, tak se ozvěte v komentech :D A za mě prostě bezva :)
Comeback
Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležeky u nohou. Teď na zašlou slábu jen vzpomíná se svým svérázným bratrem Ozzákem a sedmníctiletou dcerou Ivou... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát. Olvodní český sitcom.

Comeback je taky seriál, který snad každej zná. Podle mě jedna z nejlepších českých komedií. Comeback se natáčel od roku 2008 a myslím, že skončil 2010... Já jsme ho dřív, nějak v těch osmi, devíti letech sledovala normálne v televizi a líbilo se mi to, ale od té doby už jsme to nějak nesledovala.. Ale asi někdy v půlce ledna začala ségra sledovat Comeback prostě na youtube a já jsem si řekla, že bych to taky mohla znovu začít sledovat a jsem ráda, že mě to napadlo, protože Comevack je úžasnej seriál.. Je to naprosto dokonalá komedie, bezvadný na odreagování, každý díl má vlastně hlavní děj úplně jiný než nějaký předchozí díl a já.. nemám slov, každou chvíli se u toho chlámu a kdybyste mě viděli pozorovat to tajně v noci na mobilu a vidět jak se snažím udržet, abych nevyprskla smíchy, ťukali byste si na čelo :D Takže za mě určitě úplně super komediální sriál! :)Velkolepé století
Turecký seriál o životě sultána Sulejmana a jeho panování v Osmanské říši. V příběhu se odrážejí turecké zvyky. Je založen na rekonstrukci života v paláci a harému. Vykresluje vztahy k jeho lidu a k rodinným příslušníkům, především k jeho matce, obecně k ženám a otrokům.
Vlkolepé století začíná. V roce 1520 mladý princ Sulejman přebírá vládu po svém zesnulém otci Selimovi. Je mi dvacet šest let, když se stává novým osmanským vládcem a u moci zůstane dlouhých čtyřicet šest let. Na svědomí má celpu řadu reforem a v plánu velkou válku, která má Osmanskou říši proměnit ve světové impérium. Jeho život však vedle velkého snu o podrobení si světa ovládá krásná otrokyně Roxelana. Ta v touze po pomstě za smrt rodičů vstoupí do sultánova života a z řadové příslušnice se srane sultánovou nejoblíbenější milenkou a následně i manželkou. Vzáemná nenávist mezi ní a Sulejmanovou současnou ženou a matkou jeho syna vyústí v boj, který změní budoucnost Osmanské říše.

Velkolepé století je podle mě takový diskutabilní seriál - jedna polovina lidstva ho nesnáší, druhá miluje. Já se teda přikláním k té druhé půlce. Už je to asi víc než rok, kdy jsem ho začala sledovat. Nesledovala jsem ho úplně od začátku, ale ne zase nějak moc pozdě, asi od nějakýho.. zhruba dvacátýho dílu. V září se na TV Barrandov dovysílala už druhá série a začali ji opakovat ráno. No a před pár týdny začali vysílat třetí sérii a byla jsem z toho mega nadšená! Chodí teda každý den,. včetně víkendů asi v 19:15. Já ho prostě miluju! Kdybych vám tu měla napsat, co všechno se v seriálu stalo, tak to jako fakt bych tu psala ještě zítra. Ale líbí se mi, jak je tam krásně vykreslený ten způsob života v šestnáctým století v Osmanské říši pod vládoou sultána Sulejmana, je tam hodně vidět sultánova povaha, jednání se ženami a otroky a samozřejmě, že někdy se zdá, že vládu přejali ženy. Miluju ty boje mezi jednou půlkou sultánek a druhou a prostě.. Já fakt nemůžu napsat víc, než že Velkolepko miluju, protože nevím co víc napsat no. Takže pokud máte zájem, můžete se zkusit podívat a pak mi napsat váš názor... No a já vám to jwn doporučuju.


Zdroj: wikipedie.cz, csfd.cz
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement