Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

The perks of being a wallflower

29. march 2014 at 15:24 | ♥Ivett♥ |  ...Movies...♥ :)
Ahoj!
Dnes jsem tu docela rychle s filmovou recenzí. Film není nadabovaný do češtiny, takže jsem si ho stáhla s titulkama, jelikož jenom v ogirginálu si zatím netroufám a koukala jsem.. Film se v originálu jmenuje The perks of being a wallflower a je podle knižní předlohy, která byla do češtiny přeložena jako Ten, kdo stojí v koutě a teď jsem koukala, že filmový název v češtině na csfd.cz je Charlieho malá tajemství (nevím proč, ale prostě s emi tenhle název moc nelíbí..přijde mi to takový otřepaný nebo prostě tak a víc se mi líbí název knížky), ale na plakátech je normálně Ten, kdo stojí v koutě, takže nechápu -.- Ok, takže tady konec debaty ohledně názvu a teď už čistě jen k filmu.


ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The perks of being a wallflower
ŽÁNR: Drama/Romantický
PŘEDLOHA: Stephen Chbosky (kniha)
ROK: 2012, USA
REŽIE: Stephen Chbosky
HLAVNÍ ROLE:
Logan Lerman - Charlie
Emma Watson - Sam
Ezra Miller - Patrick
Příběh o dospívání patnáctiletého Charlieho. Roztomilý a naivní outsider se vyrovnává s první láskou, sebevraždou svého nejlepšího přítele a vlastní duševní chorobou, zatím co se usilovně snaží najít skupinu lidí, do které patří. Hvězdně obsazený film nejzářivějšími hvězdami současnosti Emmou Watson a Loganem Lermanem si získal srdce diváků i kritiků.
Zdroj: csfd.cz
,,,více v celém článku

MOJE ZHODNOCENÍ:
Původně jsem měla v plánu nejdřív si přečíst knížku. Jenomže se k ní nějak pořád nemůžu dostat a nemohla jsem se taky dočkat filmu, tak jsem se na to vykašlala a stáhla jsem si film. A absolutně toho nelituju. Pekrs je něco tak neskutečnýho - prožíváte příběh chudáka Charlieho, kterýho je mi už od začátku tak nějak líto už od hzačátku ani nevím proč, ale kromě jeho příběhu má každá osoba, s kterou se Charlie později slíbíží svou vlastní historii, ne vždy nějak úžasnou a to se mi prostě strašně líbí. Taky se mi líbí. že je to příběh jakoby z minulýho století, teď fakt nevím a nemůžu najít kolikátá to byla léta, ale moc se mi to líbí. Zjišťuju, že nedokážu psát o nějakém obrovském filmovém zážkitku -.- Nekutečně na mě celý ten děj zapůsobil a mám za to, že nějaký takový film by měl shlédnout každý, protože.. no, třeba vám to i něco dá, možná díky tomu něco pochopíte a já nevím co všechno. Zkrátka nemůžu jinak, než vám Perks doporučit, doporučit, doporučit na sto milion procent :)
Ateď bych se měla vrhnout na krátké shrnutí filmu z mého pohledu. Nemá cenu popírat, že je film trošku těžší na pochpoení, ale o to je to možná dokonalejší zížitek. Charlie je patnáctilketý kluk nastupující na první rok střední školy. Ve škole je za outsidera a je to takový ten typ lidí, který se radši moc neprojevuje, je tichý, snaží se nepřidělávat starosti, chce aby všichni byli šťastní a prostě je vám ho od prvního okamžiku líto. Kromě toho má taky duševní starosti způsobené jeho tetou - v průběhu filmu jsem toho moc nepochytila o jeho vzathu s ní předtím, než měla bouračku, ale na konci je to dost vidět, ovšem to nebduu prozrazovat. Další věc, co se mi na filmu líbí - postupně e prokousáváte různými vrstvami těch lidí a každou chvíli odhalíte něco, co se stalo v minulosti a tak. Pokračujeme. Kromě jeho tety, která tedy zemřela se Charliemu před rokem zabil jeho kamarád, což ho samozřejmě taky dost vzalo. Charliemu se docela často zjevují takové vize, které ale přestanou, když znenadání nastane řekněme "Charlieho období štěstí". A to díky fotbalovímu zpápasu, kde se nějakým zázrakem více seznámi s takovým až trochu pošukem Patrickem, ale v dobrém slova smyslu (prostě ho zbožňuju :)) a jeho nevlastní sestrou Sam, do které se Charlie zamiluje. Díky těmhl dvěma lidem Charlie konečně někam zapadá, má okruh kamarádku, už není outsider a s jeho vizemi je taky konec. rozatím. Nevím, jestli toho můžu říct víc, tohle je v podstatě takové nakousnutí, ale mylsím, že kdybych vám toho napověděla víc, nebylo by to fér, jelikož bych vám taky mohla napsat děj celého filmu :D Takže to tady radši utnu, ale věřte mi, že než nastane konec (tím myslím konec filmuú,. stane se toho ještě poměrně dost. A když už jsem u toho konec, řekla bych, že se o něm nedá říct, ani že je smutný, ale ani úplně šťastný (na tohle zhodnocení by to chtěšlo ještě další díl). Ale v ten moment se Charlie musí cítit ohromně šťastně a tak nějak i vy (nebo aspoň já), jako byste ten moment prožívali s ním.
And in this mooment, I swear, we were infinite.
for-the-easily-amused: ACROSS THE UNIVERSE | via Tumblr on We Heart Ithttp://weheartit.com/entry/65015969/via/suicidebird
amityhappiness: Love always, Charlie
monsters-are-r-e-a-l: Not mine †Step Inside† †Like this page†
your-death-in-my-hands: The perks of being a wallflower on We Heart Ithttp://weheartit.com/entry/57384102/via/Dreamendlessly
rickquel: The Perks Of Being A Wallflower
Zdroj obrázků: tumblr.com
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement