Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Bez tebe to není léto

12. july 2014 at 9:36 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes bych se ráda pokusila nějak rychle sepsat recenzi na knihu, kterou jsem dnes dočetla, a která mě naprosot okouzlila. Jedná se o druhý díl jedné série a mou recenzi na první si můžete přečíst tady.

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: It's not summer without you
SPISOVATEL: Jenny Han
ČESKÝ PŘEKLAD: Vanda Senko Ohnisková
SÉRIE: Léto
ŽÁNR: Dívčí
ANOTACE:
Belly strávila dosud každé léto svého života v domě na pláži v městečku Cousins. Jenomže eď se všechno změnilo. Když už to téměř vypadalo, že s Konrádem, svou osudovou láskou, přece jen začne chodit, nakonce skončila jen se zlomeným srdcem. A teď ji čeká vůbec první léto doma, ve městě. Bez pláže, bez oceánu a hlavně bez těch, které má po své rodině nejraději na světě - bez Susanny, bez Jeremiáše a samozřejmě i bez Konráda. Nejlepší Bellyina kamarádka Taylor má spousut náhradních plánů ("Vždyť i tady jsou super kluci! A bazén taky, no ne, Belly?"). Jenomže pak jednoho dne zazvoní Belly mobil a Jeremiáš jí oznamuje, že Konrád zmizel. Všechno napovídá tomu, že odjel do Cousins. Proč? Co ho k tomu přimělo? A tak se Belly s Jeremiášem vydávají na záhcrannou misi do tak milovaného letního domu.
Zažije sedmnáctiletá Belly nakonec jen další léto plné naděje a trápení, které její láska ke Konrádovi přináší? Nebo se ho už konečně dokáže vzdát a zařídit si vlastní život?
...více v celém článku

MOJE ZHODNOCENÍ:
Tak na zečátek ještě napíšu, že kniha má 262 stran a 43 kapitol, k tomu krátký epilog a první kapitolu ze třetího dílu. Jestli jsem nemohla vydýcaht první díl (Léto, kdy jsem zkrásněla), tak teď už mi kyslík asi úplně došel. Z téhle knížky jsem úplně na větvi. Já absolutně netuším, jak může tak nevýdychatelná. Takže než to vydýchám, tak nějak ve zkratce se pokusím napsat něco o ději.
Kniha začíná vlastně Bellyinými prvními prázdninami ve městě a v tu chvíli je konkrétně někde u bazénu s kamarádkami. Strašně s ejí stýská po letním domě v Cousins, po Konrádovi a Jermiášovi a po Susanně, která před dvěma měsíci zemřela na rakovinu, Je docela těžké psát i o ději, neboť některé kapitoly jsou jen flashbacky, které nám pomohou pochopit, co se stalo mězi prvnía druhou knihou. Takže, Belly jednu dobu dá se říct chodila s Konrádem, klukem, kterého odjakživa milovala, ale ona to moc za chození nepovažuje. Byli spolu jen chvíli a i když byly některé věci krásné, Konrád potom nějak od Belly odpustil a po jejím školním plese se s ní rozešel. To byl jeden z flashbacků. Kdžy s evrátíme do současnosti, Belly zvoní mobil, na jehož druhém konci je Konrádův bratr Jeremiáš a od něj se Belly dozví, že Konrád zmizel. Jeremiáš Belly prosí, aby ho s ním šla hledat a ona neodmítá. Jedou spolu po stopách, které je dovedou až do onoho letního domu v Cousins. Tam Konráda taky najdou, ale na jejich otázky, proč zmizel, jim neodpovídá. To se všěichni dozví až pozdjěi, ale takový obří spiler vám sem psát nemůžu. Nicméně k tomu má vážně páídný důvod a to je snad jediná věc, která se mi na něm v téhle knížce líbila. A to je asi taky všechnoo, co vám můžu o knížce napsat, protože víc spoilerovat už nechci. Ale můžu vám slíbit, že knížka je plná překvapení, překvapení, překvapení. A i když si myslím, že je vcelku jasné, jak celá série skončí, moc doufám, abych byla zase překvapená a skončilo to jinak. Jinak, ten konec je naprosto převratný a dokonalý.
Některé kapitoly jsou psány z pohledu Jeremiáše, což je novinka, kteár se mi moc líbí. Jeremiáše jsem si už v prvním dílu naprosto zamilovala. Konráda jsem měla taky tak nějak ráda, ale teď nevím, co si o něm má myslet. Líbí se mi, jak se zachovla v té věci, kteoru tu namůžu napsat, ale to je tak všehcno. Jinak místo toho, aby Belly už dávno řekl, že ji miluje se jen dívá, jak se od ní sám dodaluje a sám si za to může. Fakt si myslím, že teď už ho nemám nějak v lásce. Ale kdoví jak to bude dál. Každopádně jsem určitě v týmu Belly + Jeremiáš.
Pokud jste sérii ještě nečetli, rozhodně doporučuju přečíst. Začněte samozřejmě prvcním dílem, ale poíkud vás nějak moc neokouzlí, tak si stejně přečtěte druhý díl, protože ten je prostě boží. A kdyby pro vás boží nebyl, beru za to odpovědnost. No a já se jdu asi už teď vrhnout na třetí díl♥
Moje dvě velké lásky. Myslím, že jsem vždycky věděla, že budu Belly Fisherová. Jenom jsem neměla ani tušení, jak se to stane doopravdy.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement