Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Den co den

18. july 2014 at 17:12 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes je tu opět recenze na knížku. Ano, už zase, teď čtu každý den a nějak rychleji než kdy dřív, což mě trošku děsí :) Moc se za to omlouvám, že jsou tu teď samý knžiní recneze, ale na příští týdne už plánju i jiné články, jen to uskutečnit :) Ale jdeme na to..


ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Every day
SPISOVATEL: David Levithan
ČESKÝ PŘEKLAD: Tomáš Bíla
SÉRIE: není
ŽÁNR: Fantasy, láska
ANOTACE:
Každý den se probudíte v jiním tělě, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada - vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného, a nepleťte se do jeho života.
Vše je v pořádku až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit.
Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

... více v celém článku


MOJE ZHODNOCENÍ:
Takže, na začátek - knížka má 342 stran a 40 kapitol + poděkování. Na tuhle knihu jsem byla fakt moc zvědvaá a vlastně jsem se i těšila (i když její přečtení jsem docela oddalovala :)). A co si myslím po přečtení? No, mám tak nějak smíšený pocity... Rozhodně se mi knížka líbila, to jo.. Ten nápad je prostě fakt nápaditý a zkrátka úžasný. Ale ze začátku mi to přišlo takový.. no, ne úplně dokonalý... Každopádně je fakt, že pak jsem se zase od čtení nemohla odtrhnout, takže fakt nevím, co přesně o tom napsat. Ale myslím, že by se knížka ais nakonec zalíbila všem. Akorát mě trošku zarazil konec. To je jako všechno? Já nevím, prostě mi ten pčíběh přijde neukončený. Fakt jsme si po přečtení myslela, že musí být i druhý díl a začala jsem ho vyhledávat, ale on není. A to mi fakt nepřijde nejlepší, utnout to takhle nedokonečně... No ale já do toho nemám co kecat, že :) Ještě se k příběhu trochu vyjádřím potom, co vám tu stručně shrnu děj.


Jak už bylo psáno výše, zkuste si představit život, který žijete, ale kteýr vám vlastně nikdy tak úplně nebude patřit. Každý den se přesouváte z těla do těla, aniž byste po tom toužili, a aniž byste věděli,v jakém těle se ráno probudíte - budete drogově závislí? Nebo nějaká mladá supermodelka? No, můžete být úplně kdokoliv, ale většinou má ten dotyčný stejný věk, jako vy. Přesně takový život neživot žije A. A každý den ho snáší, jaks e dá, i když je mnohdy velmi těžké. Ale to vše se změní v tu chvíli, kdy potká Rhiannon - přítelkyni Justina, do kterého se ten den proměnil. Prožije s ní nádherný den a tak nějak se do ní zamiluje, ačkoliv ví, že to nesmí. Další den už je někdo úplně jiný, ale nemůže na ni přestat myslet. Protos e ji v nějakém dalším těle rozhodně přijet navštívit na party. A o pár těl dál se jí jako prvnímu člověku vůbec svěří s tím, jaký "život" musí každý den žít. Ovšemže je Rhiannon nejprve zaskočená, ale pak se rozhodne A věřit. A věří mu. A taky se do něj zamiluje. Hodně. Ale jaký vztah můžete žít, když se jeden partner denně stěhuje z těla do těla a může být spoustu kilometrů vzdálený od druhého partnera, který to všechno musí snášet a asi není úplně nejpříjemnější, líbat každý den úplně jiného člověka, i když vlastně víte, že je to jeden a ten samý. Jak to teda dopadne?


Ještě mě vlastně napadala jedna věc, se kterou jsme se tu nesvěřila.. Trošku mě zaskočilo, že A vlastně neví, jestli jen on či ona.. Prostě ono. Ale... já nevím, mohl by třeba tak podvědomě cítit, jestli se jeho mysl cítí spíš jak kluk, nebo spíš jako holka. Mě to teda nedá a musím si ho prostě představovat jako kluka.. Ale taky je to věc, o které nerozhoduju já a vlastně mi to v závěru nějak mco nevadí. No, to by bylo asi všechno. Takže za mě bych knížku určitě doporučila, možná, že by bylo potřeba ten dokonalý nápad ještě trochu zdokonalit, ale i tak se mi to vážně líbilo. Až teda na ten neukončený konec, ale co :)
Doufal jsem, že láska překoná všechny potíže. Ale láska nepřekoná žádnou překážku. Sama o sobě nepřekoná zhola nic. Spoléhá na nás, že jejím jménem překonáme všechny potíže sami.
Laskavost souvisí s tím, kdo opravdu jste. Zatímco slušnost vypovídá jen o tom, jak chcete vypadat před ostatními.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement