Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Zatmění

23. july 2014 at 11:46 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnešní článek je zasvěcen knižní recenze v podobě třetího dílu série Twilight - Zatmění. Předešlé dva díly jsem už recenzovala tady a tady. A jdeme tedy na díl třetí.
ORIGINÁNÍ NÁZEV: Eclipse
AUTOR: Stephenie Meyer
ČESKÝ PŘEKLAD: Markéta Demlová
SÉRIE: Twilight
ŽÁNR: Romance, fantasy, young-adult fiction
ANOTACE:
Seattlem otřásá série záhdaných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?
...více v celém článku

MOJE ZHODNOCENÍ:
Třetí díl ságy byl napsán na 480 stranách a skládá se z 27 kapitol a epilogu, který je narozdíl od všech předešlých kapitol, do kterých počítám i první dva díly, napsán z pohledu Jacoba Blacka. A na závěr je ještě připojeno dvoustránkoví poděkování od autorky. Už je to nějaký čas, co jsme dočetla Nový měsíc a taky pár měsíců, do doby, co konečně vlastním Zatmění a strašně jsem se nemohla dočkat, až se do něj konečně začtu. A ty dny čtení konečně nadešly, i když teď už pominuly. Fajn, o to teď nejde. Jak jsem si četbu užila? Když to vezmu od začátku, musím říct, že mi pár prvních desítek stran trvalo, než jsme se naprosto dostala do děje a přenesla se do světa, ve kterém se odehrává, ale nakonec se mi to podařilo. Nevím, čím bylo zapříčiněno, že jsem do knihy zprvu nemohla dostat, ale asi to bylo jen o zvyku, že zase čtu jinou knihu, a že je to konečně další díl Twilight. Ale za těch pár desítek stran jsem byla ohromena. Kniha se mi moc líbila, Bella spolu s upíry a vlkodlaky si mě zase získali a já prostě nemám slov. Taky se mi líbil epilog, kde jsme mohli nakouknout do hlavy Jacobovi, ale stejně se mi nejlíp čte asi Bella, do které se fakt dokážu vžít (ačkoliv Edwarda jsme ještě neměla možnost vyzkoušet.. Už teď se pokusím někde splašit poslední díl série a doufám, že bude stejně tak úžasný jako tyhle první tři. No a teď asi napíšu něco o ději.
Musím říct, že filmy už jsem viděla dřív, a to několikrát, takže jsem tak nějak věděla přesně, co všechno se knize stane, ale stejně je něco úplně jinýho vidět film a číst knížku, ve které můžeme prožívat pocity postav. Takže. Bella je opět s Edwardem, který ji nechce pouštět k Jacobovi. Ale později mu dojde, že jí u Jacoba zřejmě nic nehrozí, takže Belle tyhle návštěvy povolí. Ohledně Belly a Jacoba to nejdřív vypadalo, že se snad už jako přátel rozešli, ale nakonec jsou kamarádi pořád, i když být to jen na Jacobovi, byl by s Bellou rád něco víc. Když pomineme tohle, v Seattlu si teď někdo přímo hoduje vražděním nevinných lidí a tím není nikdo jiný, než upír, nebo spíš upíři. Později to vypadá na nějakou armádu, jen zatím nikdo neví, po čem ta armáda jde, či půjde. Zatím. No a nevím co víc napsat, abych toho příliš neprozradila. Myslím, že tohle tak pro ilustraci stačí. Vím, že to bylo hodně zjednodušeně napsáno a ne perfektně, ale prostě mi popisování děje tak, aby to bylo stručný moc nejde. V Zatmění se docela hodně řeší city, pár posledních kapitol je poměrně nabitých akcí a všechno to je, alespoň podle mě, úžasně napsané a pro mě bez chybičky. Pokud jste sérii ještě nečetli, určitě doporučuju.

"Chci ti najít jenom kousek, který jsem si zapamatovala... abych viděla, jak přesně to řekla..." Zalistovala jsem v knize a snadno našla stránku, kterou jsem hledala. Její roh byl otřepaný, jak jsem se tam při četbě mnohokrát zastavila. "Katka je strašná, ale v pár věcech má pravdu," zašeptala jsem. Četla jsem ty řádky tiše, spíš pro sebe. "Kdyby všechno ostatní propadlo zkáze a jen on tu zůstal, žila bych i já; kdyby tu ale zůstalo všechno ostatní a jen jeho stihl zmar, svět by se mi proměnil v úplnou cizinu". Přikývla jsem, zase pro sebe. "Vím přesně, jak to myslí. A vím, bez koho nemůžu žít já."


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Mrs. Me Mrs. Me | Web | 23. july 2014 at 12:11 | React

Mě se knížky stmívání všechny strašně moc líbili, podle mě jsou daleko lepší než filmy :)

2 Ivett Ivett | Web | 23. july 2014 at 16:07 | React

[1]: No, u mě je to tak nějak vyrovnaný, i když možná jsou knížky maličko lepší :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement