Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Příběh dvou staletí

29. october 2014 at 13:15 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dneska jsem tu zase jednou s nějakou tou knižní recenzí na tak dokonalý druhý díl série, jaký se často nevidí :)

ORIGINÁNÍ NÁZEV: A tale of two centuries
AUTOR: Rachel Harris
ČESKÝ PŘEKLAD: Kristýna Brunclíková
SÉRIE: Mé sladké šestnácté století
ŽÁNR: dívčí, romantika, fantasy
ANOTACE:
Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla u budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu.
Alessandra se najednou ocitá v 21. století - ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?


MOJE ZHODNOCENÍ:
Stejně jako jsem pěla jen a jedn samé ódy na první díl a už v té době hořela očekáváním na díl druhý, není tomu jinak ani teď. Druhý díl mě naprosto okouzlil, ale netroufám si tvrdit, že bylo okouzlení větší než u prvního dílu (mou recenzi anjdete zde). Dá se říct, že přestože je základ stejný, i tak jsou obě knihy v podstatě úplně jiné. A já si v žádném případě nedokážu ani nechci vybírat, která kniha se mi líbila víc. Než se vrhnu na shrnutí příběhu, jen tak mimochodem má kniha 325 stran a 30 kapitol + poděkování

První díl prožívámě z pohledu Cat, kterou to všechnu začíná (samozřejmě za pomocí Reyany), a která se dostává do šestnáctého století, kde můžeme být svědky jejího úžasného a kouzelného výletu, jejích legračních výstupů a také její dokonalé lásky k úžasnému Lorenzovi, který mě tehdy naprosto zbavil slov. A tady v druhém dílu je to všechno přesně naopak - Alessandra, dívka ze šestnáctého století, se dva roky po odchodu její sestřenky z budoucnosti (přestože pro Cat to byly pouhé dva měsíce) dostává za pomocí cikánky Reyny do současnosti, kde nejdřív jen těžko zapadá, ale nakonec se jí podaří zapadnout (i když.. jak se to vezme) mezi současné lidi a naprosto si to tu zamiluje... A samozřejmě si nezamiluje jen tu dobu, ale taky jednoho chlapce, který vás prostě dostane. Narozdíl od poměrně nevinného a strašně romantického vztahu Cat s Lorenzem, je vztah Alessandry s Austinem něco úplně jinýho. A je to zkrátka bomba! Zdá se, že se Alessandřin do teď ucházející život, proměnil v jednadvacátém sotletí v naprosto ráj na zemí - je opět se svou sestřenkou Cat, které tak nějak pomáhá do vztahu s jistým lucasem, který je jen tak náhodou téměř nerozeznatelný od Lorenza ze šestnáctého století, má možnost hrát v divadle a to hned hlavní roli, je až po uši zamilovaná do Austina a i on do ní, objevuje své nové sebevědomější a dobrodružnější já a najednou chce v ve 21. století zůstat navždy. Ale co bude, až se Less bude muset vrátit? Dokáže to?

Musím se přiznat, že ze začátku jsem se do příběhu nějak pořád nemohla dostat, pořád jsme měla před očima první díl, který se odehrával v nádherném šestnáctém století a ais jsme nějak nebyla připravená ho prostě opustit nebo tak,a el tot rvalo pár prvních stran. Pak jsem se do toho dostala na plno a hltala každé slovo. Pokud jste sérii ještě nečetli, doporučuji vám ji všemi prsty co mám. A pokud jste ji už přčetli a taky jste si ji zamilovali tak moc jako já, snad už se taky nemůžete dočkat na plánovaný třetí díl, o kterém jsem se dozvěděla včera!! Už se nemůžu dočkat!! :)


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement