Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

February 2015

life's best lessons are learned at the worst times.

28. february 2015 at 20:54 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Dnes jsem tu i s deníčkem... Jka jste si asi všimli, přes týdne tu teď vůbec nejsem. Má to dva důvody - jednak nemám čas a za druhé nějak nemám přes týden ani náladu.. No a vlastně i za třetí - docela mi to tak vyhovuje. Takže to vypadá, že teď prostě budu bývat aktivní jen přes víkendy, ovšem s výjimkou třeba prázdnin :)

Jaký byl můj týden? No, tohle byl doopravdy mega náročný týden. Pondělí bylo ještě docela v phoodě, po škole jsem šla s kámoškou do města, koupila jsem něco pro sebe a něco pro druhou kámošku k nadcházejícím narozeninám. A btw., v tašce, kde jsme to všechno měla se mi nějak udělaly díry,. takže mi z ní v autobuse dvakrát něco vypadlo a... no, koupila jsem si rtěnku, jenže jaksi jsem přišla domů a... byla fuč, takže jen doufám, že ji třeba někdo našel a zlepšila mu den (i když upřímně, kdo v téhle době popadne nějakou rtěnku co vidí na ulici a odnse si ji? kdyby tam mísro rtěnky bylo prachy, řeknu každý, ale rtěnku?)

Úterý bylo taky docela v pohodě a nic zvláštního se nestalo. A ve středu tuším taky ne, i když to už tak v pohodě nebylo, protože jsme měli cvičení z matiky, což je příšerný, jelikož s evždycky domů dostanu až ve čtyři a pak už prostě nemám náladu vůbec na nic :P Ovšem čtvrtek byl super náročný :D Učitelka z těláku tu nebyla, takže jsme měli zástupce, se kteýrm jsme měli kondičku, což byl teda zápřah... Ale horší to bylo následující den (viz další odstavec). K tomu jsme navíc pak měla ještě hudebku a potom jsem šla do cvičení, který bylo tentokrát fakt mega mega náročný... A...

... v pátek jsem se vzbudila a myslela, že jsem mrtvá. Já jsem nemohla ani natáhnout ruku před sebe, jak mě bolely všechny svaly, ani protáhnout jsem se nemohla, bolely mě ruce, nohy, břicho, prostě cleý člověk :/ Ale s radostí musím oznámit, že jsme to zvládla (i když nevím, jak dlouho to jetšě budu zvládat). Jinak včera byl snad nejnáročenější den - domů jsem se dostala až po půl paté, protože jsme se dvěma kámoškama šly po škole na gympl, kde jsme se přihlásily do přírpavných kurzů na příjimačky. No, jednak to bylo pěkně otravný trčet tam tak dlouho. Pak jsem zase opět byla sama v učebně a připadala jsme si prostě dost hlouppě, když si tam každý s někým povídala a já sama -.- Ale učitelé to naštěstí vysvětlovali docela dobře :) Ačkoliv, dostali jsme taky výsledky z těch příjimaček annečisto a... z češtiny mám 42 bodů z 50, ale v matice... no, 18 bodů z 50, což je fakt děs :P Já jsem na to prostě tupec no -.- A k tomu nám s kámoškou málem ujel autbodu, protože přestože bylo na internetu napsaný, že se má končit ve čtyři, končilo se prostě až jsme to dopočítali, takže jsem prostě odešla dřív, protože si fakt nenechám ujet atubosu. Ale když jsme přišly, už měl zavřený dveře od busu, takže to bylo fakt jen tak tak :P

No a dnes jsme doufala, že ta bolest svalstva už pomine, ale to jsem asi myslela špatně. Skoro bych řekla, že je to snad ještě horší, ale co bych nepřetrpěla, že :D Tak to je asi vše, už vás dál nebudu zdržovat. Zítra možná vydám recenzi na knížku, kterou jsme přes týdne přečetla, ale nevím, jestli to úplně stihnu... Každopádně se mějte nádherně! :)

Songs for february ;)

28. february 2015 at 15:44 | ♥Ivett♥ |  ♥Music♥ is my life... :D
Ahoj!
Dnes jsem tu s tradičním a snad i trochu inspirativním každoměsíčním článkem, jelikož ač je to k nevíře, dnes už uplynul druhý měsíc z nového roku... Hrůza, co? :/ Každopádně budu tiše doufat, že si ten poslední únor třeba zpříjemníte poznáním nových písniček v tomto článku a pokud ne, i tak doufám, že si ho nějakou hudbou zpříjemníte :) A přeji vám krásný březen! :)

Maroon 5 - Sugar


...více v celém článku

if you don't go after what you want, then you will never get it.

22. february 2015 at 11:14 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Tak jsem tu zase s deníčkem.. Pravděpodobně tu teď budu bývta jen tak o víkendech, protože přes týden nemám ani čas, ani náladu ani nic... A upřímně ani teď o víkendech nemám nějak na blog chuť, ale čas od času se ráda vypíšu :)

Musím ale říct, že tenhel týden byl ve srovnání s předchozím a následujícím docela pohoda. Sice jsme psai test ze zeměpisu, který jsem se učila v pondělí a v úterý a to fakt bylo hrozný, ale potom už jsme vlastně ani moc testů nepsaly a bylo to takový volnější... Ovšem měla jsem úplně mega obrovskou nechuť jít do školy. Kromě toho mi přes týden nebylo úplně moc dobře, dopoledne jsem v jednom kuse měla záchvaty kašle a dneska je mi teda úplně příšerně, ale do školy asi stjeně budu muset jít.

V pátek přijela konečně babička s nemocnice a přijela s ní i teta, takže jsme byly se ségrou skoro pořád dole a tak :) Taky jsem si teď nějak oblíbila chodit se ségrou na zahradu na..."hrazdu"? Nevím jeslti se tak úplně dá říkat tyčce položené mezi dvěma stromy, ale ségra tam trénuje různý přemety a já neívm co všechno do těláku a já se snažím zvládnout aspoň to nejjednodušší :D No, zvládnu se nějak otočit ny tyčce a nespadnout, i když vždycky nevím, jak jsem to dokázala a... tím moje atletické umění asi končí :D Ale je to vždycky hrozná sranda :)

Btw., nevím jestli jste četli moje recenze na knížky Jsem roztříštěná a Jsem zlomená, kde jsem na ně pěla ódy, ale včera večer jsem začala číst třetí a poslední díl Jsem rozohněná a.... mám 3 slova - je to epický! Takže pokud je tu nějaký reader téhle série, kteýr ještě nečetl třetí díl, říkám vám, že zatím jsem z toho na větvi :)

Dneska jsme se ségrou a s babičkou šly do kostela, kde jsem jen tak mimochodem dostala další záchvat kašel, což mi bylo mega trapný -.- No a pak jsem si ještě četla, teď jsem na PC, hodlám si ještě jít číst a prakticky hned po obědě jedeme za babičkou. I když bych se dneska nejradši skryla do nějaké ulity, protože mám-li být upřímná, dneska vypadám fakt ultra příšerně :D :)

Pokud si najdu před týden ča,s možná sem hodím nějaký ten outfit, ale spíš bych řekla, že ne, jelikož tento týdne bude fakt nabitý. Počítám, že nám zítra učutleka z chemie řekne, že budeme psát ve středu test, na který se budu následující dva dny učit, ve středu máme zase do čtyř cvička z matiky, ve čtvrtek má hudebku a v pátek jdu na gympl na takový přípravný kurz na příjimačky, takže se už nemůžu dočkat víkendu :D Mějte se! ;)

Mint&white outfit ;)

16. february 2015 at 16:39 | ♥Ivett♥ |  Outfits♥...
Ahojky!
Dnes jsme tu jen s takovým ryhclým outfitem a to opravdu jen rychle, abych se mohla vrhnout vzhůru do...učení! (ano, jsem opravdu hroooozně moc nadšená -.-).
Outfit tvoří jednoduché tričko v mint barvě, ke kterému jsem přidala bílý kalhoty a hnědý boty, který se mi k tomu hrozně hodily :) A jednoduché doplňky - bílý řetízek a mint prstýnek... Snad se vám outfit líbí. Mějte se! ;)


you are more lovely than you could ever imagine.

15. february 2015 at 17:19 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Dneska jsem tu jen s takovým rychlým deníčkem. Moc se omlouvám, že tu teď přes týden nebývám, ale prostě mám nějak celý týdne pořád co dělat do školy a i tak celkově... Volno mám jen v pondělí (někdy), kdy mám ale vždycky úplně pitomou nálaud, protože je prostě pondělí a pak v pátek... Ovšem tneto pátek jsem bolno neměla, jelikož jsem byla asi do sedmi s kámoškou u jiné kámošky a to bylo úplně geniální odpoledne♥ :) Tak moc jsem se už dlouho nenasmála :D :)
Jinak teď přes víkend mám zase nějakou úplně mega velkou náladu na jaro... A do toho jsem nějak onemocněla, hrozně mě bolí v krku, k tomu hlava, začíná mít nějaký ucpaný nos, takže... tak -.-

Včera jsem dočetla úžasnou knížku Hvězdy nám nepřály.... A pak jsem se měla učit, ale prostě jsme se nemohla nic naučit, dokud jsem nenapasala recenzi -.- Pak jsem se teda něco málo naučila, ale fakt jen něco málo... Potom jsem uklízela, byla tak různě na PC, ještě se něco naučila, ale fakt se mi teď nějak vůbec nechce učit :P Odpoledne jsem byla se ségrou asi na hoďku na zahradě a tak jsme různě blbly :D

A dneska jsem se ráno ještě trochu učila, ale bohužel se ještě musím doučit asi tři stránky :/ No, dneska jsem toho moc teda neudělala, prostě se mi nějak vůbec nic nechce, ale i tak jsem nějaká unavená :D Nechápu -.- Teď se teda jetšě jdu učit a pokusím se toho naučit co nejvíc :)
Zítra by se tady měl objevit outfit, tak snad... Mějte se! ;)
Hvězdy nám nepřály

14. february 2015 at 12:00 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes kolem osmé hodiny jsme dočetla Hvězdy nám nepřály... A pak jsem asi další hodinu nedělala nic jiného, než že jsem ležela... a přemýšlela... o té knížce. A k čemu jsem došla? Že se o ní může přemýšlet hodiny a stejně bude pořád o čem přemýšlet. Tak moc přemýšlet mě nepřiměla snad ještě žádná knížka. A já se tedy rozhodla napsat o ní recenzi. No, přiznávám, že ted když píšu tenhle úvod, má už tuhle spíš nerecenzi napsanou, protože jsme prostě hned po dočtení napsala svoje pocity... A tomu se nedá říkat recenz,e i když je to vlastně to nejvíc co se o knížce dá říct - vlastní pocity, samozřjemě. Mylsím, že asi tak nějak vynechám o čem je děj, neboť to asi už všichni víme a pokud ne, je toho plný internet. Zkrátka je o dvou teenagerech bojujících s rakovinou, kteří se do sebe zamilují. A je mi jasný, že když se to shnre jen takhle v kostce, zní to jako hodně tuctový knížka (potažmo i film). Ale věřte mi, že to není. A taky mi věřte, že kdyby bylo jednoduchý napsat, o čem knížka je, udělala bych to. Ale pak by to nebyl ten dokonalý příběh, o kterém se nedá napsat nic dostačujícího.

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The fault in our stars
AUTOR: John Green
ČESKÝ PŘEKLAD: Veronika Volhejnová
SÉRIE: není
ŽÁNR: romance, drama
ANOTACE:
Hvězdy nám nepřály - tak se jmenuje dojemné, čtenáři milované dílo neobyčejně oceňovaného autora Johna Greena. Je to kniha chytrá, odvážná, neuctivá a drsná, která se zabývá vzrušujícím, tragickým a vlastně i zábavným tématem - totiž tím, jaké to je, když je člověk naživu a zamiluje se.
Jemu je sedmnáct, jí šestnáct. Potkají se a zamilují se do sebe. Ona má rakovinu v posledním stadiu, on ze souboje s rakovinou vyšel s amputovanou nohou. Ti dva se výborně doplňují, a navíc je spojuje osobitý pohled na život i na chorobu, kteár je postihla... Jejich společná cesta trvá jen pár měsíců a jako každý velký milostný příběh končí smrtí. Přesto kniha není o smrti. Je o lásce. O tom, že hrdinové nemusejí být zblízka takoví, jak jsme si je představovali, že svět není továrna na splněná přání a že opravdová statečnost nemusí vždycky zachraňovat lidstvo. O tom, že i za pár měsíců se dá prožít malá věčnost. Originální a citlivá knížka je napsána s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vypravěčskému talentu má neuvěřitelně silné vyznění.

MOJE ZHODNOCENÍ:
Jak už jsem psala, tohle se prostě nedá bárt jako klasická recenze, protože bych tuhle knížku nezvládla odbýt nějakou recenzí a ani bych to nechtěla. Dobře, spíš bych asi nedokázala napsat, jak konkrétně na mě knížka působí a další ty věci, kteýr má recenze obssahovat. A proto bude obsahovat prostě to, co jsem si po přečtení knížky napsala do mobilu, abych to sem mohla přepsat a přestože už mi to teď něpřijde tak dobrý, jako když jsem to psala, stejně to sem dám, protože chci aby vás něoc navnadilo na přečtení téhle knížky. A když budu mít štěstí, třeba to budou právě má slova, takže to prostě chci zkusit:

Psát recenzi o knížce, kterou milujete, ale přesto o ní nikdy nenapíšete to, co byste měli, je vedlejší účinek umírání. Přestože neumíráte, ale vlastně umíráte, jen se tomu říká život. A umírání je jeho nevyhnutelnou součástí, a přestože to víte, stejně se pořád snažíte napsat recenzi o knížce, která vás nutí psát o pitomostech, který stejně píšete a jež ve vás zanechala pocity, které neumíte vyjádřit. A až je budete umět vyjádřit, pak teprve pochopíte, že pochopit tuhle knížku, jak se pochopit má, není vedlejší účinek umírání. To je umírání.


A já jsem se zamilovala, jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela.Tak to jsou ony. Moje pocity z této knížky, i když nejsou napsány tak, jak by se čekalo. A já vás teď prosím o jedno: slibte mi, že uděláte co budete moct, abyste si do konce života stihli přečíst tuhle knížku. Kdybych to neudělala, asi bych toho sice nemohla nijak litovat, protože prostě proto, ale něco by mi chybělo. Něco, co prostě nevím co je, ale bez čeho bych nemohla v klidu odejít na věčnost... The end.I za pár měsíců se dá prožít malá věčnost a některá nekonečna jsou větší než jiná.
White&blue outfit ;)

8. february 2015 at 13:47 | ♥Ivett♥ |  Outfits♥...
Ahojky!
Jsem tu teda dneska s outfitem... Musím říct, že dneska mám úplně šíleně letní/jarní náladu... Ale fakt úplně megální :) Ani nevíte, jak se těším na jaro a léto (paradoxem je, že mi za oknem zrovna sněží -.-).
No a proto jsme se taky rozhodla inspirovat svou náladu a stvořit takový jarní či letní outfit. Tohle krajkový tílko mě úplně dostalo, takže tu nemohlo chybět :) K němu jsem přidala takový modrý kraťasy s vysokým pasem a krajkový tenisky. No a doplňky tvoří modrý řetízek a bílý náušnice. Tak snad se vám outfit líbí. A doufám, že nejsem sama, kdo se úplně šíleně těší na jaro!!! :) Mějte se krásně! ;)


enjoy it before it's over.

7. february 2015 at 21:25 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Dnes jsem tu jen s takovým rychlým informačním deníčkem... Chci se omluvit, že jsem tu týdne nic nepřidala... Ne že by tak úplně nebyl čas - zhruba nějak do úterý jsem čas měla... Ale prostě jsem nějak neměla náladu. V neděli večer a ještě i v pondělí mi bylo úplně příšerně blbě, tak blbě mi už dlouho nebylo... Ale vydržela jsem to a v pondělí večer už jsem byla zas ok :) Ovšem ta nevolnost se pak asi nějak ořeměnila v bolení krku a chvilkovou ztrátu hlasu, jak u mě už bývá zvykem :P Takže jak říkám, do úterý to s časem nic hroznýho nebylo... Ale už od středy to začalo... Přijela jsem ve čtyři ze školy a počítala matiku... Ve čtvrtek jsem byla fakt ráda, že nakonec nemohla učitelka z hudebky přijet, protože jsem mohla počítat matiku a pak jít v pohodě do cvičení...


A proč jsem musela počítat matiku? Protože v pátek jsem šla psát příjimačky nanečisto. Ne že by s emi tam zrovna dvakrát chtělo,a le ředitelka tam přihlásila všechny, kdo jdou na gympl, tak jsem si řekla, že když už, tak už :) Z naší třídy nás tma šlo asi 5 + ještě docela dost deváťáků z dalších dvou tříd. Na gymplu už jsme si všichni sedli do jedné třídy a já najednou přišel ten trapný moment, když zjistíte, že v té třídě nejste napsaní na seznamu... A pak ten moment, kdy nechápete, kdo ty seznamy píše, protože jako jediný z vaší školy musíte psát "příjimačky" v jiné třídě... Where's the logic? -.- No, takže jsem šla do jiné třídy. Nejdřív se psala čeština. Ta mi přišla docela v pohodě, z té jsem ani takový obavy neměla, protože mi prostě přijde, že češtinu tak nějak dávám.. Co ale nedávám je matika. To byl naprostý děs a hrůza :P Radši se k tomu už dál nebudu vyjadřovat, protože bych tu popisováním toho všeho byla ještě za 24 hodin. Takže teď jen čekám až se asi za 20 dní na přípravným kurzu dozvím, jak jsem dopadla...

No a dnes... se mi nějak nic nechtělo... Ráno jsem s eměla učit... No, měla no. Pravděpodobně jsem se měla ještě víc vyžívat v tom, jak jsem měla minulý dva týdny naprosto nepochopitelně nějakou velkou náladu na uklízení, protože ta mě opustila stejně náhle jako přišla, takže jsme se jen přinutila vysát a utřít prach a už mi z toho bylo zle :D Pak jsem ještě naškrábala asi asi 150 000 brambor (já fakt nevím, jestli jsme dneska vařili pro celou vesnici, nebo co -.-) a to je asi tak vše... Ráno jsem si konečně rozečetla Hvězdy nám nepřály a je to fakt boží (a večer s tím hodlám pokračovat). No a byla jsem tak různě na PC. Asi od dvou do tří jsem byla se ségrou na zahradě a prostě jsme tak blby (#stayweird) Pak jsme ještě byla na PC a donutila jsem se naučit se apsoň dějepis, ještě mi teda zbývá část, ale aspoň něco... Každopádně zítra musím máknout, mám se naučit asi 10 stránek do fyziky, která je sice až na středu, ale jak se znám, fakt bych měla začít co nejdřív :)
A víte co dělám právě teď? Zase jsem po týdnu sama doma!! Dneska sice jenom na chvilku, protože ségra s mamkou jely před chvilkjou na ségřino vystoupení, který ale netrvá dlouho, takže jsou za chvilku zpět, ale co. No a taťka jel hárt hokej.... Takže teď dopíšu deníček a snad už se i dodívám na Hunger Games - Sílu vzdoru, kde jsme skončila v naprosto úžasné části, takže už se nemůžu dočkat :)

Zítra bych ráda udělala aspoň outfit, tak ais někdy v mezičase mého učícího rozvrhu, nějaký ten outfit postnu... Mějte se! ;)