Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

March 2015

being beuatiful is a choice...and it's never too late to choose it.

29. march 2015 at 18:01 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Jsem tu s deníčkem :) Abych pravdu řekla, tenhle týden byl zase takový, že jsme nevěděla co dřív, ale tento víkend je naopak zase až moc pohodový :)

Jako vždy, pondělí bylo asi nejmíň náročným dnem - žádný dlouhý vyučování, ale bohužel fůra učení - a tento týden toho byla fakt fůra :P V úterý jsme měli dlouhé vyučování a hned potom jsem se doma zase vrhla do toho učení, takže nic zajímavýho... Ve středu jsme zase měli poslední cvičení z matiky, což je supr zpráva, protože tma je hrozná nuda, ale trochu horší zpráva je zase to, že tím víc se přibližují příjimačky (i když mám-li být upřímná, mně je to tak nějak úplně... fuk). Taky jsme psali první ze dvou velkých testů, a to z fyziky, kterej jsem fakt potřebovala nepodělat, takže jsem se na něj učila od soboty. A jestli se mi povedl, se dozvíte níže. Ve čtyři jsem byla doma a učila se dějepis... -.-

Ten jsme totiž psali zase ve čtvrtek a byl to mega obří test na 2. světovou válku. A jak probíhal? Ehm, zaítmco nám učitelka vysvětlovala zadání, já jsem si odpovědi na pár otázek z testu napsala na papír, kteýr jsem pak dala spolužákovi, aby měl aspoň něco :) Pak jsem v ryhclosti na druhý papír načmárala svoje odpovědi a zbytek hodiny jsem už jen tak nějak nenápadně slovně radila spolužačce. Ovšem, 14. otázka byla napsat co nejvíc z toho, co jsme si zapamatovali z hodin, kdy jsme se bavili o holocaustu, koncetračních táborech a tak... A já jsem asi už měla tak zaplněný mozek tím, co jsem se naučila, že jsem měla totální okno a jen jsem sledovala, jak si všichni zachraňujou známku tím, že píšou slohovky na tuhle otázku, kde já jsem neměla ani ťuk :D Ale zase jsem stoprocetně měla všechny ostatní odpovědi správně, tak snad to bude a jedna :)
Ve čtvrtek byla taky třídnická hodina, kde jsem tentokrát měla mít prezentaci o sobě já... Jen jsem ve středu rychle něco splácala a bylo to, ale upřímně - tyhle referáty o sobě celou bytostí nesnáším, je mi hrozně nepříjemný prostě mluvit před tolika lidma o sobě, takže jsem ráda, že už to mám za sebou :)

V pátek jsem zase šla s kámoškama po škole na předpolsnedí přípravný kurz na příjimačky, který je na gymplu. Bo a bylo to tak nějak jako vždycky ok, rozhodně mi to přijde lepší než ve škole. Doma jsem byla kolem půl paté a pak už jsem prostě nic nedělala :)

A od včerejška mi začal naprosto klidný týden... Včera ráno jsem uklízela, koukala na TV, četla si a tak... Po obědě jsem šla na chvilku za babičkou a za tetou a pak jsem se dívala asi hodinu na TV. Potom jsem umývala země a pak už jsem si prostě buď četla, nebo byla na PC a tak... :) A večer přijela sestřenice s malým Matýskem a Toničkou, který jsem už včera nestihla, ale se setřenicí jsme včer tak kecaly, což je vždycky moc super :)

No a dnes jsem byla ráno chvilku tak doma a kolem desáté jsem šla dolů k babičce, kam ještě dorazil manžel setsřenice s malým Benouškem. A přišla taky ségřina kámoška, který spolu chodily s májem (pokud nevíte, co to je, tak to ani neřešte :)). Já jsem tam byla tak s dětma, který vás fakt plně zaměstnají, ale bylo to bezva :) Pak jsem šla na oběd domů a po obědě přijela ještě i druhá setsřenice s malým Kubou, takže jsem šla za nima dolů a byla jsem tak s Kubíčkem, protože ostatní děti šly spát :) No a kolem druhé jsem šla domů a od té doby jsem pořád tady a užívám si, fakt hodně užívám, nicnedělání...

Hrozně moc se těším na tenhle týden, protože jen tři dny škola a pak prázky!!! Ale na Velikonoční pondělí se zas hrozně netěším... Ne že bych neměla ráda přímo ten svátek, jen prostě nechápu, proč se musí konat ona tradice, kterou nesnáším, ale tak už to k Velkonocím patří, že :)

Mějte se krásně a pravděpodobně mě tu přes týden ještě čkeejte, i když o prázkách budu muset dělat prezentaci do chemie + se fakt hodě připravcovat na příjimačky, tak nevím v jakí míře tu budu. Mějte se! ;)

Pink&blue outfit ;)

23. march 2015 at 17:52 | ♥Ivett♥ |  Outfits♥...
Ahojky!
Dneska jsem tu teda se slíbeným outfitem :) Ten se skládá z úžasnýho bílýho trička nějakou srnkou nebo co, ale je fakt boží♥ K němu jsem přidala modrý kalhoty a růžový balerínky. No a z doplňků jsem vybrala růžový náušnice a modrý náramek. Snad se vám outfit líbí. Mějte se krásně! ;)think good thoughts and good will find you.

22. march 2015 at 10:03 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
No, konečně jsem se ozvala :) Tento týden byl samozřejmě náročný jako každý týden po prázdninách, ale moc dobře vím, že následující týden bude ještě horší -.- Já vám ani nedokážu říct, jak hrozně se těším na to, až ta pitomá škola skončí (nejlépe jednou provždy, ale na to si budu muset ještě pár let počkat :/). Ale jaký byl teda ten týden?

No, řekněmě, že zas až taková hrůza to nebyla, ale ona škola je sama o sobě hrůza, takže to snad mluví za vše :) V pondělí jsem se děsila, jak rychle ten týden volna utekl. Jinak to byl ale docela normální den, docela ještě chillvací :) Taky bylo nádherný počasí, takže jsem se šla k večeru projít a asi na mě má ten čerstvý vzduch nějaký specifický vliv, protože se mi pak nějakou dobu motala hlava jako blázen :D Ale tak přežila jsem to :D

V úterý bylo dlouhý vyučování, ale taky to byl celkem fajn den, poprvdě si už ani moc nepamatuju, co jsem pak dělala, ale moc jsem toho asi nestihla...Ale jo, už si vvzpomínám, že jsem se vlastně v pondělí, v úterý a ve středu snažila natlouct do hlavý přírodopis a snad úspěšně :) Ve středu naštěstí tenotokrát nebyla cvička ani z matiky ani z češtiny, což bylo fakt fjan, protože jsem aspoň měla čas na ten přírodopis. Ještě jsem pak šla odpoledne do knihovny, ale jinak jsem se hlavně učila...

Ve čtvrtek jsme psali ten test a myslím, že to bude dobrý :) Odpoledne jsem měla do pěti hudebku a pak už jsem jen tak byla doma... A v pátek jsem byla s kámoškama na gymplu, kde byl žu druhý přípravný kurz na příjimačky a jsem fakt ráda, že to ti učitelé vysvětlují většinou dost srozumitelně, tak snad se mi i ty příjimačky povedou :) Domů jsme přijely nějak po půl paté a já už jsem pak v podstatě nic nedělala... Ale večer jsme se ségrou byly s tetou, která přijela, na jejím pokoji a tam bylo zase srandy kopec :D

Včera mi začal těžkej víkend -.- Radši se nai neptejte, kolik toho mám do škoyl... Asi 10 stránek do fyziky, 10 stránek do dějepisu a ještě výchovu ke dzraví, ale tu se naučím až přes týden. Včera jsem se hned ráno začala trochu učit, pak jsem uklízela, učila se, byla na PC a tak :) Po obědě jsem šla nejdřív dolů za babičkou a za tetou a pak jsem ještě umyla země. No a pak jsem tak nějak střídavě byla an PC, učila se nebo si četla. Koelm půl čtvrté mamka se ségrou odjely na její taneční vystoupení a ataťka byl na hokeji, takže jsem byla doma sama. Nějak po čtvrté přijela sestřenice s malým Kubíčkem a já jsem s ním byla asi do pěti dole nebo venku a tak.. Ale byl nějaký mega stydlivý a když byla sestřenice nebo teta někde nablízku, nechtěl být u nikoho jinýho, než u nich :D No ale tak dlouho nás neviděl a navíc je mu teprve rok a půl, takže je to normální :) Kdžy odjeli, ještě jsem se učila -.- Potom jsem byla chvilku na PC, šla jsem se umýt, dívala jsem se na film a pak jsem se jetěě v noci něco málo naučila.

No a dnes jsem se pprobudila v šest a asi do půl osmé jsem se.... učila :P Už mi z toho asi hrábne. No a teď si užívám nicnedělání, půjdu ještě něco udělat a dnešek asi zase strávím převážně za sešitama -.- Tak jen doufám, že máte leší neděli :) I když vlastně je fajn, že mi to učení vyšlo na dnešek, protože je venku fakt hnusně, tak mi aspoň není líto hezkýho počasí :)
Pokud si v týdnu najdu čas, ráda bych přidala aspň outfit... Čas budu mít hlavně asi zítra,t ak mžoná zítra... Mějte se! ;)

Můj ne tak sladký život

15. march 2015 at 14:26 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes jsem tu opět s recenzí...A opět knižní :) A aby toho nebylo málo, opět s poslední knížkou z trilogie :) A taky mi přišla ve stjeném balíčku jako Jsem rozohněná a těšila jsem se na ni úplně stejně.. A jaké jsou mé reakce na tuto knihu? Keep reading...

P.S.: Varování - nedporučuju číst tuhle recenzi, pokud jste nečetli předchozí dva díly, ale chystáte se na ně - možnost spoilerů! :)

ORIGINÁNÍ NÁZEV: My not so super sweet life
AUTOR: Rachel Harris
ČESKÝ PŘEKLAD: Kristýna Brunclíková
SÉRIE: Mé sladké šestnácté století
ŽÁNR: dívčí, romantika, fantasy
ANOTACE:
Cat Crawfordová nechce nic jiného než být normální - nebo aspoň tak normální, jak jen dcera hollywoodského režiséra může být. Už se zdá, že hvězdy její přání vyslyšely - má úchvatného kluka Lucase, žije s ní úžasná sestřenka Alessandra a její táta se chystá vzít si svou sympatickou snoubenku. Ale pak její zpovykaná matka v celostátním vysílání oznámí světu, že musí své dcěři něco důležitého říct... A způsobí tak mediální šílenství.
Lucas si nepřeje nic jiného než být s Cat. Musel se hodně snažit, aby ji získal. Bohužel ale musí řešit své vlastní problémy a navíc hrozí, že bude muset Cat nadobro opustit. Odhalená tajemství, skyrté domněnky, ustavičná mediální pozornost... Tentokrát to není nepřízeň osudu, se kterou musí Cat a Lucas bojovat, aby mohli zůstat spolu. Ale jejich vlastní obavy.


MOJE ZHODNOCENÍ:
Takže hned na úvod - kniha má 205 stran a 19 kapitol (které jsou střídavě z pohledu Cat a Lucase) + epilog + bonusová kapitola z pohledu Reyny. Tak to by bylo na úvod a teď už ke knize. Nejdřví bych chtěla napsat, že celá série Mé sladké šestnácté století mě naprosto okouzlila. Cat jsem si oblíbila hněd na začátku, e druhém díle jsem si moc oblíbila i Alessandru, líbilo se mi všechno spojené s cestováním v čase a celkově jsem se do těch knih zamilovala... Počítala jsem s tím, že ve třetím díle už žádné cestování nebude, což mě trošku mrzelo a překvapilo mě, že se tam přece jen něco tak trochu spojeného s cestováním ukázalo... Ale tolik spoilerovat zase nebudu :)

Pokusím se tak nějak stručně napsat svůj popis děje. Zdá se, že Cat začíná žít nový a opravdu šťastný život... Ale jak píšu, to se opravdu jenom zdá.. Tento pocit totiž hned musí překazit její pravá matka, kterou neviděla od svých pěti let a která vytrubuje v televizi jednak, kdy a kde se koná svatba Catina otce a jeho snoubenky Jenny a taky to, že se tam chystá a chce si promluvit se svou dcerou. Cat je naprosto šokovaná, ale narozdíl od všech ostatních docela zvědavá a hodně se chce své matky Cateriny zeptat na všechny otázky, které ji trápí od svých pěti let. Catin přítel Lucas není úplně pro, ale rozhodl se Cat podporvat ve všem, co si přeje, proto ji podporuje a snaží se ji chránit. Ale musí řešit taky své problémy - hrozí, že se zase bude muset s rodinou stěhovat do Itálie, což by si doopravdy nepřál, především kvůli Cat a snaží se to nějak vyřešit.
Jakmile Caterina Angeli přijede za svou dcerou, přestože jen na pár dní, jsou ty dny pro Cat plné větších i menších překvapení, šoků, nadějí i slz než se nakonec rozhodně, zda svou matku chce či nechce ve svém životě. Kromě toho se taky bojí o svůj vztah s Lucasem, který je taky plný překvapení a jen doufá, že to všechno přestojí v pořádku.


Kdo by to byl řekl, že odehnat od sebe někoho - někoho, na kom vám doopravdy záleží - bude bolet víc, než kdyby vás opustil?


Přestože v této knize klasické cestování v čase a žádné zvykání si na jiný čas a prostor nebylo, moc se mi líbila a užila jsem si ji. Na rovinu můžu říct, že na předchozí dva díly nemá. To fakt ne. Ale myslm, že tady se autorka zaměřila především na vztahy, ať už rodinné, kamarádské nebo prostě na lásku a více na psychologii a nějaké hlubší myšlenky postav (logicky tím myslám hlavně myšlenky Cat a Lucase, kteří knihu vypráví) a i to se mi moc líbilo.
Zároveň jsem ráda i za tu jednu kapitolu na konci z pohledu Reyny, jelikož mi Reyna přijde jako velmi zajímavá postava a ráda jsem se jí dostala do hlavy, ač jen na jednu kapitolu.
Už v recenzi na minulý díl jsem psala, že Lucas mi prostě nedokáže nahradit Lorenza ze šestnáctého sotletí. I když jsem se moc snažila o opak, bohužel to tak částečně zůstalo i ve třetím dílu. Přestože je mi Lucas docela sympatický, prostě to není Lorenzo :) Ale to je jen můj názor. Když už jsem u toho, řekla bych taky, že části z pohledu Cat se mi líbily asi víc než ty z Lucasova pohledu. Ani moc nedokážu říct proč, asi jsou mi její myšlenky trochu bližší a možná jsem na ně i víc zvyklá.
Co mě trochu mrzí je ovšem to, že v knize měli docela málo prostoru Alessandra a Austin. Samozřejmě se tam objevili, někdy víc, někdy míň, ale trošku mi tam prostě chyběli. Asi v tom má taky trochu prsty předchozí díl, který byl téměř celý o nich, že :)
Já za sebe můžu říct o knize asi tolik - rozhodně nečekejte takovou bombu jako předchozí dva díly, nečekejte žádné cestování, nic takového. Ale myslím, že kouzlo celé série ji neopustilo ani v tomto třetím dílu a mě se četla stejně kouzelně, jako předchozí dva díly a myslím, že zklamaná rozhodně nejsem.if he doesn't treat you like a princess, then he doesn't deserve to be your prince.

14. march 2015 at 20:31 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Dnes jsem tu zase s "týdenním" deníčkem... :) Musím říct, že tenhle týden byl naprosto perfektní :) Samozřejmě hlavně proto, že byly prázdniny, který jsem si fakt docela užila :) Naposledy jsem se tu vypisovala v pondělí, takže co je u mě novýho od úterý...

No, v úterý tady ještě bylo zase nádherný počasí, takže naprostá bomba :) Dopoledne jsme sée ségrou tak nějak jen chillovaly doma (což ostatně skoro každý dopoledne) a odpoledne jsme se už pustily do větších věcí :) No, nic přehnanýho, ale byl to fakt bezva den.. i když zároveň i dvinej, protože se pořád děly takový ty věci, který se dějou v pátek 13. (ALE bylo pořád ještě úterý). Například teta s babičkou se cestou od doktorků domů tak nějak "drcly" autem s jedním pánem a oba si urazili zrcátko... Ovšem to ještě není to nejhorší... Teta se to snažila nějak v klidu vyjednat, ale ten pán byl dost naštvanej a sprostej a navíc kaamrád tetinýho bývalýho manžela, takže to bylo ještě horší. Nakonec teta zavolala policajty, všechno se to nějak vyřešilo, policsté taky prý byly dost hodní a bránili tetu a nakonec to dopadlo celkem dobře... Ale takových věcí se stalo víc (našětstí už ne tak vážných), ale těm jsme se pak nakonec už vždycky jenom zasmáli :D Ale byl to fakt bezva den, s tetou a se ségrou jsme u babičky prováděly velký "jarní úklid" a fakt to byla celkem sranda :) Btw., v pondělí jsem psala, že jsem na procházce uviděla nejhezčí západ dévho života... Tak teď už je to druhý nejhezčí, protože na ten úterní nic nemá :)

Ve středu ráno jsem doma byla sama, protože ségra s babičkou a tetou jely ještě na nějaký zařizování do města.... Tak to bylo fakt fajn dopoledne, akorát mě štvalo, že bylo hnusně... což je od středy bohužel ještě pořád :/ Teta, ségra a babička přijely nějak na oběd a po obědě jsme jetšě trochu pokračovaly v tom úklidu... Ale nějak mě odpoledne začala hrozně bolet hlava, takže jsem pak už toho zas tolik nedělala.... Ovšem jako každý den jsem taky musela spočítat pár příkladů jako příprava na příjimačky, ale... no, dejme tomu, že těch příkladů bylo vždycky fakt jenom pár... A možná i to je silné slovo :)

Ve středu večer teta odjela, takže ve čtvrtek už tu nebyla. Samozřejmě bylo opět hnusně. Ráno jsem zase dělala nic doma, ale njak po desáté jsem šla i se ségrou za babičkou a pekly jsme duhovou bábovku...Jmenuje se duhová, protože se do ní přidávají tři druhy pudinku a je fakt výborná :) Po obědě jsme šly za babičkou a pak jsme tak trochu uklízely doma... No, utřely jsme prach v obří skříňce, kde už se tak 100 let neutíral, utřely pár poliček v kuchyni, kde jsme taky vyměnily vánoční ubrousky za jarní (ano, opravdu brzo -.-) a toť vše... A pak už byl jen takový pohodový den, jak jsem psala byla zima a mylsím, že i pršelo, takže jsme prostě byly doma...

Totéž platí i o včerejšku.. Dopoledne jsme byly doma, kolem dvanácté jsme si u babičky usmažily na oběd palačinky a zůstaly jsme tam chvilku i po obědě a pak jsme chillovaly doma :) To jje tak vše k pátku, byl to fakt hodně pohodovej den :)

No a dnes jsem se probudila nějak kolem sedmé a fakt hrooozně dlouho jsem jen ležela a četla si :) Po snídani jsem vysála, utřela prach a šla na chvilku za babičkou... No a pak jsem do oběda byla na PC. PO obědě jsem byla asi hodinu u babičky a pak ještě na PC. Asi o půl třetí jsem tak půl hodiny umývala zem všude možně a pak jsem vlastně až nějak do pěti pracovala na ségřině referátu o řeckých bájích a pověstech... Nedjřív jsem jí to četla, ona si měla zapamatovat, o čem to je, pak mi to povyprávět a napsat o tom v krátkosti něco... Jenomže jsme zjistily, že to prostě neumí napsat a skoro nic si z toho nepamatuje, tka jsem se do toho holt musela pustit já... No, takže dvě hodiny úplně ztrtacený -.- Ale co :) Potom jsem ještě tak byla na PC, četla si a tak, šla jsem se umýt, koukala na TV a teď píšu deníček.

Zítra mám v plánu poprvé sama péct muffiny, tak kdyžtak pak můžete mrknout na můj Instagramu (kde se pokusím přidat fotku), jak se mi to povedlo nebo nepovedlo :) Ale držte mi palce :) A jinak... mě hrozně štve, že zítra už je poslední den volna... Ten týden šíleně rychle utekl a už zase škola, neeee...:/ No, tak snad aspoň zítřek bude fajn den :) Asi určitě tady zítra nějaký článek přidám, jen nevím co přesně.. Mějte se krásně! ;)

Pink&white outfit ;)

13. march 2015 at 16:58 | ♥Ivett♥ |  Outfits♥...
Ahojky!
Dneska jsem měla v plánu sice trochu jiný článek, ale nějak se mi ho nepodařilo uskutečnit, tak třeba ještě přes víkend :) Každopádně jsem tu dnes s outfitem... A asi se na něj rovnou vrhnu. Outfit tvoří nádherný jarní květinový crop top, ke kterýmu jsem vybírala mezi dvěmi úžasnými bílými sukněmi - uplejší a takovou skater skirt a jak vidíte, vybrala jsem právě tu skater skirt, ale bylo to těžký :) Co bylo dál těžký, bylo najít nějaký boty... Ale nakonec jsem vybrala tyhle jednoduchý růžový balerínky a podle mě to není úplně nejhorší volba :) No a pak už jen jednoduché doplňky - bílý náramek a náušnice..Tak snad se outfit líbí :)
Jinak, zítra mám v plánu nějaký článek a možná ještě deníček, ale uvidím, co tady celkově přes víkend přidám :) Mějte se! ;)


Haul - Lidl + more

12. march 2015 at 13:49 | ♥Ivett♥ |  Shopping..:)♥
Ahoj!
Dneska jsem tu se slíbeným haulem za nějakou poslední dobu... Vlastně zhruba za to, co mi přibylo od ledna. Není toho zas nějak moc, ale všechno oblečení mám až od pondělí díky Lidlu :) Takže nebudu zdržovat a jdu na fotky :)

Tenhle balíček jsem dostala od kamarádky, ale zařadila jsem ho do haulu :) Musím říct, že antiperspirant fakt úžasně voní a sprchový gel sjem jetšě nezkoušela, ale ten samý už jsme párkrát měla a je skvělý :)

...více v celém článku

Blue&white outfit ;)

11. march 2015 at 10:37 | ♥Ivett♥ |  Outfits♥...
Ahojky!
Dnes jsem tu s jarním outfitem, který se alespoň tady ke dnešku vůbec nehodí. Poslední dny bylo naprosot nádhenrý počaasí a dneska... no, jenom čekám, jestli i zaprší...:/ Ale co nadělám, že :) Každopádně outfit je rozhodně do jarního a letního počasí. Tvoří ho dokonalý modrý šatičky s bílým vzorem, ke kterým jsem přidala bílý balerínky s krajkovým vzorem. A z doplňů jsem vybrala bílý řetízek a náramek a modré náušnice. Snad se vám outfit líbí.
Btw., asi jste si všimli, že jsme začala pracovat na jarním designu. Obrázek v záhlaví už mám a pozadí je zaítm jen provizorní, asi ho ještě změním :) Plus mám ještě v plánu změnit pár těch dolaďujících drobností :) Mějte se! ;)


Jsem rozohněná

10. march 2015 at 13:16 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes jsem tu se slibovanou knižní recenzí. Na knihu Jsem rozohněná, tedy na poslední díl série Roztříštění, jsem čekala neskutečně dlouho. Ani vám nedokážu popsat jak moc jsem se na ni těšila. Šíleně moc. A někdy v únoru jsem si ji konečně objednala. A taky už ji mám něco přes týden přečtenou, ale vůbec jsem neměla čas si sednout a napsat ji, až teď. A taky mě proto naštvalo, že kvůli zaseknutí mého milého PC už tuhle recenzi píšu podruhé, ale no stress :) Takže sem s ní.

ORIGINÁNÍ NÁZEV: Ignite me
AUTOR: Tahereh Mafi
ČESKÝ PŘEKLAD: Pavla Kubešová
SÉRIE: Roztříštění
ŽÁNR: dystopie, romance
ANOTACE:
Vydrž,
nevzdávej to,
zůstaň silná...
...Jednoho dne se možná zhroutím,
jednoho dne se možná osvobodín.

Nic už nebude jako dřív. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Jliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Sama to ale nedokáže - pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolnností nemůže důvěřovat: Warner.


MOJE ZHODNOCENÍ:
Jak už jsem psala, na knihu jsem se hrozně moc těšila. Až jsem se bála, jestli nakonec nebudu zklamaná, kdžy se tak těším. A výsledek? S potěšením oznamuju, že jsem zklamaná nebyla ani setinu vteřiny. To by bylo nemožný, protože Tahereh Mafi opět dokázala, že je skvělejší než skvělá a já jen mnůžu říct, že od ní bych četla i nákupní seznam (ano, teď jdu zas pro změnu citovat Hvězdy nám nepřály -.-). Abych to nějak uvedla, knížka má 341 stran a 76 kapitol. Ovšem poslední dvě kapitoly, kteér nebyly přidány do kinhy, jsou k přečtení na webových stránkách nakladatelství CooBoo. A já vám fakt doporučuju si je přečíst, protože bez nich to zkrátka není ono. Fakt mě mrzí, že nejsou i v knize, protože bez nich mi to prostě nepřijde ukončený, ale jsem nemsírně vděčná alespoň za tu internetovou formu :)


Strach se naučí mít strach ze mě.

Kdo četl předchozí dva díly, ví, že Jsem zlomená skončila docela napínavě. A stejně napínavě začala i Roztohněná. Juliette se po zranění zotavuje ve Warnerově přítomnosti a má možnost poznat jeho stránku, o kteér by si nikdy netipla, ž eji Warner má. Warner má tolik tajemství a tolik masek, pod kterými ta tajemství skrývá, ale má něco, co už jen tak skrývat nedokáže. A to je láska k Juliette. Ale aby to neznělo jen jako nějaká love story, samozřejmě šlo v knize i o víc, což s emi líbilo (i když musím uznat, že lásku obsahující stránky jsem si nesmírně užívala :)). Juliette se rozhodne vydat se podívat na to, co zbylo z vybombardovaného Bodu Omega. A na koho tam nenarazí? Na Knejho, který se hned vrhne po krku Warnerovi. Proto pošle Juliette Warnera pryč a všechno Knejimu řekne a vysvětlí. Úplně všecho. A on jí taktéž. Jejich neuvěřitelné a fascinující, ale zároveň naprosto jednoduché a vtipné přátelství je něco, co knihu ještě víc ozvláštňuje. Juliette je šťastná, když se dozví, že pár jejím přátelům z Bodu Omega se podařilo přežít a jsou všichni v Adamově bytě. Tam taky spolu s Kenjim jdou. Adam je nejdřív štěstím bez sebe a pak... už v podstatě jenom hysterčí. Ne, fakt, Adama jsem si vůbec neoblíbila. Teda ze začátku jo, ale pak se z něj v mých očích stával naprostý pitomec a tímhle to ještě dorazil. Dojde ke mnoha a mnoha hádkám a k velkým i malým zvratům, než jsou všichni připraveni na věc, která je všechny spojuje a po které všichni touží. A to je zabít Andersona. A spolu s tím se nějak pokusit očistit svět od toho svinstva a se zbytkem lidstva začít žít nový život.


Žádná zbraň, žádný meč, žádná armáda ani žádný král nikdy nebudou silnější než jediná věta. Meče mohou pořezat a zabít, ale slova se do člověka zabodnou a zůstanou v něm. Zanoří se do kostí a stanou se součástí těla,, které si neseme do budoucnosti, a po celou dobu v něm vrtají. Už se jich nikdy nezbavíme.


Asi už nemám co napsat. Tuhle sérii jsem si totálně zamilovala a jestli vám smím právě teď nějakou sérii doporučit, bude to tahle (ok, bude jich asi milion, ale prostě... tohle si musíte přečíst :)). Přestože je to dystopie, já bych se nebála přirovant ji třeba ke Greenovým Hvězdám. Je to naprosto jiný žánr, ale naprosto stejně vysokýho kaibru. Věřte mi, že pokud téhle sérii dáte šanci, budete překvapeni, kolik vám toho dokáže dát.i want to live, nut just survive.

9. march 2015 at 20:24 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Jak se máte? Já musím říct, že mám ted takový divný období, ale o tom tu moc nechci psát.. Jinak ale musím říct, že se mám vcelku fajn, protože mi dnes začaly jarní prázdniny, tak se je snasžím co nejvíc užít :)

Minulý týden byl ovšem jeden z těch lepších školních týdnů... Moc si nepamtauju, co se nějak stalo, jen vím, že ve škole vždycky byla hrozná sranda, navíc jsme měli dvakrát zkrácený vyučování, takže fakt pohoda :)
V sobotu jsem myslela, že bude takovbý rest day, ale nakonec se to jako obvykle vyvinulo úplně jinak :D Dopoledne jsme uklízeli a upekla jsme s babičkou dvě bábovky. A odpoledne jsem nejdřív jen tak byla na PC a kolem půl druhé mě ségra zčala přemlouvat, ať jedu s ní a s taťkou do aquaparku (prostě nechtěla jet jenom sama beze mě). Abych byla upřímná, tak se mi absolutně nechtělo a taky jsem to dávala najevo, takže jí trvalo, tak hodinu než mě nakonec přemluvila, ale stejně s emi pořád nechtělo :D Ale jeli jsme. Jeli jsme do aquapaeku v Uherským Hradišti. Samozřejmě to jako byalo fajn, i když mě to pak teda trochu začalo nudit, ale byla to sranda... Domů jsme přijeli nějak před půl osmou a naprostro vyřízený -.-

No a včera byl taky celkem nabitý den. Ráno jsem musela poslouchat opakovaný ječení ségry po mamace a mamky po ségře, ale na to už jsme zvyklá :D A já jsem se mezitím oblíkla, nachystala a všechno a kolem půl jedenácté přijela teta a jely jsme s ní, babičkou a ségrou do Olomouce na oslavu syna sestřenice Matěje :) Cestou jsme ještě vzaly jeho babičku a na místě (v jedené restauraci v Šantovce) jsme byli jako první. No tak jsme čekali než všichni přišli a pak už to všehcno jelo tak rychle, že ani nevím jak. My jsme se ségrou pořád jenom hlídaly děcka a hrály si s nima v takovým dětským koutku (tím děcka myslím tři chůzechopný děti + máme ještě něco přes půlroční mimčo :)). A byly jsme z toho vdžycky naprosto vyřízený :D Měli jsme výborný tříchodový menu - polívku jsme si každý vybrali (my jsme se ségrou měly nějaký normální kuřecí vývar), hlavní jídlo bylo jednotný a dezert jsme si taky vybrali každý. Hlavní jídlo byla nějaká jelení svíčková s něčím pistoáciovým a nějakou sýrovou omáčkou + nějaká zelenina a to bylo tak enskutečně výborný, že to ani nedokážu popsat :D Sicxe upřímne nechápu, odkud to má název svíčková, ale bylo to výborný, hlavně teda to jelení maso :) A dezert byl taky skvělý, měla jsem nějakou palačinku se šlehačkou, zmrzlinou a jahodami a prostě mňamka :) Jelikož děti musely pak jít spát, skončila oslava už nějak o půl třetí a doma jsme byli o půl čtvrté :)
Fakt jsem nepočítala s tím, že přijedeme tak brzo, tak jsem nejdřív byla ještě doma a pak jsem se šla projít a zažila jeden z nejkrásnějaích západů slunce mého dosavadního života♥ To byla fakt náhera :)

A dnešek byl taky celkem busy day, i když hlavně ráno. Mamka měla dneska dovolenou (naštěstí jen dneska) a tak jsme ji se ségrou uprosily, abychom jeli do Lidlu. Měli tam totiž teď úplně luxusní věci. Tak jsme jeli. Strávili jsme tam asi hodinu a nakoupila jsem si toho požehnaně (což se taky odrazilo na mírném zhubnutí mojí pokladničky, no kéž by to tak snadno šlo i s hubnutím kil :D). Mám v plánu udělat nějaký haulový článek, takže se o mé přírůstky s vámi podělím :) Pak jsme se ještě stavili do Tesca, odkud jsem si z F&F odnesla černý spodek k plavkám, i když na to, že je to jen obyč černý spodek mi přijde docela předražený, ale fakt jsem ho potřebovala... No, dál jsme jeli na poštu, do Electra na nový budík a do jednoho obchodu vybrat vzor a barvu a všechno okolo nových dveří... Tam jsme taky strávili požehnanou dobu, ale snad máme apsoň všehcno vybraný :) A konečně jsme jeli domů, kam jsme dorazili asi o půl jedenácté. Hned jsem si vyzkoušela všechny věci z Lidlu, kdyby se něco musela vrátit, ale naštěstí všechno celekmd obře sedí, takže jsem spokojená :)
No, do oběda už jsem se jen dívala na TV a po obědě jsme chvilku byla na PC. Pak jsem šla za babičkou a potom jsme asi hodinu se ségrou hrály nedjřví badminton, pak "fotbal" a všechno možný :) Potom jsem ještě byla tak různě doma a asi hodinu jsem pak počítala příklady, protože se chtě nechtě už fakt musím přippravovat na příjimačky. I když abych byla upřímná, i mě úplně překvapuje, jak moc je mi to jedno :D No, kolum páté jsem se byla asi na tři čtvrtě hoďky projít a když jsem přišla, přijela teta. Já jsem ale ještě byla doma, pak jsem se šla umýt, teď píšu deníček a půjdu asi za tetou...

Jinak, teď přes ty prázdniny mám toho v plánu na blogu trochu víc, tak snad to byjde podle mých předtsav. Hlavně bych ráda splácala nějaký nový jarní design, protože zima už je doufám snad pryč a pak mám taky v plánu pár článků - 1 nebo 2 knižní recenze, haulový článek, outfity a možná ještě něco. Jen nevím, koilk budu mít času, ale myslím, že see sand nějaký najde :)

Tak se mějte krásně i pokud nemáte prázky a pokud je třeba taky máte, tak si je přádně užijte! Mějte se! ;)

P.S.: Tleskám všem, kteří to fakt dočetli až sem! :)