Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Jsem rozohněná

10. march 2015 at 13:16 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes jsem tu se slibovanou knižní recenzí. Na knihu Jsem rozohněná, tedy na poslední díl série Roztříštění, jsem čekala neskutečně dlouho. Ani vám nedokážu popsat jak moc jsem se na ni těšila. Šíleně moc. A někdy v únoru jsem si ji konečně objednala. A taky už ji mám něco přes týden přečtenou, ale vůbec jsem neměla čas si sednout a napsat ji, až teď. A taky mě proto naštvalo, že kvůli zaseknutí mého milého PC už tuhle recenzi píšu podruhé, ale no stress :) Takže sem s ní.

ORIGINÁNÍ NÁZEV: Ignite me
AUTOR: Tahereh Mafi
ČESKÝ PŘEKLAD: Pavla Kubešová
SÉRIE: Roztříštění
ŽÁNR: dystopie, romance
ANOTACE:
Vydrž,
nevzdávej to,
zůstaň silná...
...Jednoho dne se možná zhroutím,
jednoho dne se možná osvobodín.

Nic už nebude jako dřív. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Jliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Sama to ale nedokáže - pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolnností nemůže důvěřovat: Warner.


MOJE ZHODNOCENÍ:
Jak už jsem psala, na knihu jsem se hrozně moc těšila. Až jsem se bála, jestli nakonec nebudu zklamaná, kdžy se tak těším. A výsledek? S potěšením oznamuju, že jsem zklamaná nebyla ani setinu vteřiny. To by bylo nemožný, protože Tahereh Mafi opět dokázala, že je skvělejší než skvělá a já jen mnůžu říct, že od ní bych četla i nákupní seznam (ano, teď jdu zas pro změnu citovat Hvězdy nám nepřály -.-). Abych to nějak uvedla, knížka má 341 stran a 76 kapitol. Ovšem poslední dvě kapitoly, kteér nebyly přidány do kinhy, jsou k přečtení na webových stránkách nakladatelství CooBoo. A já vám fakt doporučuju si je přečíst, protože bez nich to zkrátka není ono. Fakt mě mrzí, že nejsou i v knize, protože bez nich mi to prostě nepřijde ukončený, ale jsem nemsírně vděčná alespoň za tu internetovou formu :)


Strach se naučí mít strach ze mě.

Kdo četl předchozí dva díly, ví, že Jsem zlomená skončila docela napínavě. A stejně napínavě začala i Roztohněná. Juliette se po zranění zotavuje ve Warnerově přítomnosti a má možnost poznat jeho stránku, o kteér by si nikdy netipla, ž eji Warner má. Warner má tolik tajemství a tolik masek, pod kterými ta tajemství skrývá, ale má něco, co už jen tak skrývat nedokáže. A to je láska k Juliette. Ale aby to neznělo jen jako nějaká love story, samozřejmě šlo v knize i o víc, což s emi líbilo (i když musím uznat, že lásku obsahující stránky jsem si nesmírně užívala :)). Juliette se rozhodne vydat se podívat na to, co zbylo z vybombardovaného Bodu Omega. A na koho tam nenarazí? Na Knejho, který se hned vrhne po krku Warnerovi. Proto pošle Juliette Warnera pryč a všechno Knejimu řekne a vysvětlí. Úplně všecho. A on jí taktéž. Jejich neuvěřitelné a fascinující, ale zároveň naprosto jednoduché a vtipné přátelství je něco, co knihu ještě víc ozvláštňuje. Juliette je šťastná, když se dozví, že pár jejím přátelům z Bodu Omega se podařilo přežít a jsou všichni v Adamově bytě. Tam taky spolu s Kenjim jdou. Adam je nejdřív štěstím bez sebe a pak... už v podstatě jenom hysterčí. Ne, fakt, Adama jsem si vůbec neoblíbila. Teda ze začátku jo, ale pak se z něj v mých očích stával naprostý pitomec a tímhle to ještě dorazil. Dojde ke mnoha a mnoha hádkám a k velkým i malým zvratům, než jsou všichni připraveni na věc, která je všechny spojuje a po které všichni touží. A to je zabít Andersona. A spolu s tím se nějak pokusit očistit svět od toho svinstva a se zbytkem lidstva začít žít nový život.


Žádná zbraň, žádný meč, žádná armáda ani žádný král nikdy nebudou silnější než jediná věta. Meče mohou pořezat a zabít, ale slova se do člověka zabodnou a zůstanou v něm. Zanoří se do kostí a stanou se součástí těla,, které si neseme do budoucnosti, a po celou dobu v něm vrtají. Už se jich nikdy nezbavíme.


Asi už nemám co napsat. Tuhle sérii jsem si totálně zamilovala a jestli vám smím právě teď nějakou sérii doporučit, bude to tahle (ok, bude jich asi milion, ale prostě... tohle si musíte přečíst :)). Přestože je to dystopie, já bych se nebála přirovant ji třeba ke Greenovým Hvězdám. Je to naprosto jiný žánr, ale naprosto stejně vysokýho kaibru. Věřte mi, že pokud téhle sérii dáte šanci, budete překvapeni, kolik vám toho dokáže dát.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement