Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Můj ne tak sladký život

15. march 2015 at 14:26 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes jsem tu opět s recenzí...A opět knižní :) A aby toho nebylo málo, opět s poslední knížkou z trilogie :) A taky mi přišla ve stjeném balíčku jako Jsem rozohněná a těšila jsem se na ni úplně stejně.. A jaké jsou mé reakce na tuto knihu? Keep reading...

P.S.: Varování - nedporučuju číst tuhle recenzi, pokud jste nečetli předchozí dva díly, ale chystáte se na ně - možnost spoilerů! :)

ORIGINÁNÍ NÁZEV: My not so super sweet life
AUTOR: Rachel Harris
ČESKÝ PŘEKLAD: Kristýna Brunclíková
SÉRIE: Mé sladké šestnácté století
ŽÁNR: dívčí, romantika, fantasy
ANOTACE:
Cat Crawfordová nechce nic jiného než být normální - nebo aspoň tak normální, jak jen dcera hollywoodského režiséra může být. Už se zdá, že hvězdy její přání vyslyšely - má úchvatného kluka Lucase, žije s ní úžasná sestřenka Alessandra a její táta se chystá vzít si svou sympatickou snoubenku. Ale pak její zpovykaná matka v celostátním vysílání oznámí světu, že musí své dcěři něco důležitého říct... A způsobí tak mediální šílenství.
Lucas si nepřeje nic jiného než být s Cat. Musel se hodně snažit, aby ji získal. Bohužel ale musí řešit své vlastní problémy a navíc hrozí, že bude muset Cat nadobro opustit. Odhalená tajemství, skyrté domněnky, ustavičná mediální pozornost... Tentokrát to není nepřízeň osudu, se kterou musí Cat a Lucas bojovat, aby mohli zůstat spolu. Ale jejich vlastní obavy.


MOJE ZHODNOCENÍ:
Takže hned na úvod - kniha má 205 stran a 19 kapitol (které jsou střídavě z pohledu Cat a Lucase) + epilog + bonusová kapitola z pohledu Reyny. Tak to by bylo na úvod a teď už ke knize. Nejdřví bych chtěla napsat, že celá série Mé sladké šestnácté století mě naprosto okouzlila. Cat jsem si oblíbila hněd na začátku, e druhém díle jsem si moc oblíbila i Alessandru, líbilo se mi všechno spojené s cestováním v čase a celkově jsem se do těch knih zamilovala... Počítala jsem s tím, že ve třetím díle už žádné cestování nebude, což mě trošku mrzelo a překvapilo mě, že se tam přece jen něco tak trochu spojeného s cestováním ukázalo... Ale tolik spoilerovat zase nebudu :)

Pokusím se tak nějak stručně napsat svůj popis děje. Zdá se, že Cat začíná žít nový a opravdu šťastný život... Ale jak píšu, to se opravdu jenom zdá.. Tento pocit totiž hned musí překazit její pravá matka, kterou neviděla od svých pěti let a která vytrubuje v televizi jednak, kdy a kde se koná svatba Catina otce a jeho snoubenky Jenny a taky to, že se tam chystá a chce si promluvit se svou dcerou. Cat je naprosto šokovaná, ale narozdíl od všech ostatních docela zvědavá a hodně se chce své matky Cateriny zeptat na všechny otázky, které ji trápí od svých pěti let. Catin přítel Lucas není úplně pro, ale rozhodl se Cat podporvat ve všem, co si přeje, proto ji podporuje a snaží se ji chránit. Ale musí řešit taky své problémy - hrozí, že se zase bude muset s rodinou stěhovat do Itálie, což by si doopravdy nepřál, především kvůli Cat a snaží se to nějak vyřešit.
Jakmile Caterina Angeli přijede za svou dcerou, přestože jen na pár dní, jsou ty dny pro Cat plné větších i menších překvapení, šoků, nadějí i slz než se nakonec rozhodně, zda svou matku chce či nechce ve svém životě. Kromě toho se taky bojí o svůj vztah s Lucasem, který je taky plný překvapení a jen doufá, že to všechno přestojí v pořádku.


Kdo by to byl řekl, že odehnat od sebe někoho - někoho, na kom vám doopravdy záleží - bude bolet víc, než kdyby vás opustil?


Přestože v této knize klasické cestování v čase a žádné zvykání si na jiný čas a prostor nebylo, moc se mi líbila a užila jsem si ji. Na rovinu můžu říct, že na předchozí dva díly nemá. To fakt ne. Ale myslm, že tady se autorka zaměřila především na vztahy, ať už rodinné, kamarádské nebo prostě na lásku a více na psychologii a nějaké hlubší myšlenky postav (logicky tím myslám hlavně myšlenky Cat a Lucase, kteří knihu vypráví) a i to se mi moc líbilo.
Zároveň jsem ráda i za tu jednu kapitolu na konci z pohledu Reyny, jelikož mi Reyna přijde jako velmi zajímavá postava a ráda jsem se jí dostala do hlavy, ač jen na jednu kapitolu.
Už v recenzi na minulý díl jsem psala, že Lucas mi prostě nedokáže nahradit Lorenza ze šestnáctého sotletí. I když jsem se moc snažila o opak, bohužel to tak částečně zůstalo i ve třetím dílu. Přestože je mi Lucas docela sympatický, prostě to není Lorenzo :) Ale to je jen můj názor. Když už jsem u toho, řekla bych taky, že části z pohledu Cat se mi líbily asi víc než ty z Lucasova pohledu. Ani moc nedokážu říct proč, asi jsou mi její myšlenky trochu bližší a možná jsem na ně i víc zvyklá.
Co mě trochu mrzí je ovšem to, že v knize měli docela málo prostoru Alessandra a Austin. Samozřejmě se tam objevili, někdy víc, někdy míň, ale trošku mi tam prostě chyběli. Asi v tom má taky trochu prsty předchozí díl, který byl téměř celý o nich, že :)
Já za sebe můžu říct o knize asi tolik - rozhodně nečekejte takovou bombu jako předchozí dva díly, nečekejte žádné cestování, nic takového. Ale myslím, že kouzlo celé série ji neopustilo ani v tomto třetím dílu a mě se četla stejně kouzelně, jako předchozí dva díly a myslím, že zklamaná rozhodně nejsem.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 hellboy hellboy | Web | 15. march 2015 at 14:38 | React

já na takový knihy nejsem, ale příběh je to zajímavý:-)

2 Ivett Ivett | Web | 16. march 2015 at 15:02 | React

[1]: To je samozřejmě na tobě :) Já mám ráda snad všechno přes romantický knihy, fantasy, dystopii.... Prostě skoro  všechno :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama