Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Hledání Aljašky

30. april 2015 at 17:08 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes jsem tu s knižní recenzí a to opět na knihu z tvorby Johna Greena. Nebojte se, prozatím už naposledy :) Knihu už jsem přečetla před delší dobou, ale pořád jsem neměla čas ji zrecenzovat. Teď mám sice jen chvilku, ale i tak bych už ji konečně ráda zrecenzovala, dokud si trochu pamatuju, co bych k ní ráda napsala :)


ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Looking for Alaska
AUTOR: John Green
ČESKÝ PŘEKLAD: Veronika Volhejnová
SÉRIE: není
ŽÁNR: román, drama
ANOTACE:
Aljaška Youngová je krásnám chytrá a zábavná - a naprosto fascinující. Miles Halter ji miluje tak, že to víc ani nejde. Díky ní objevil hodnotu a bolest bezpodmínečné lásky i bezpodmínečného života. A nakonec už snad ani nezáleží na tom, že se tím všechno navždy změní.

PŘEDTÍM
V celé dosavadní existenci Milese Haltera zvaného "Váleček" se zatím nic zajímavého nestalo, a tak jeho posedlost slavnými posledními slovy významných osobností v něm vyvolala ještě větší touhu hledat své "velké Možná". Vypraví se tedy do občas bláznivého, trochu nejistého a rozhodně ne nudného světa internátní školy Culver Creek a život přestane být bezpečný - ba změní se v pravý opak. Jen o pár dvěří dál totiž bydlí nádherná, chytrá, zábavná, sexy, sebedestruktivní, ujetá... a zkrátka úžasná Aljaška Youngová, kapitola sama pro sebe. Vtáhne Válečka do svého světa, nasměruje ho k velkému Možná a uloupí mu srdce.

POTOM
Nic už není takové jako dřív.


MOJE ZHODNOCENÍ:
Kniha čítá 255 stran a tak nějak neurčitý počet kapitol, neboť pan Green opět ukázal své misrtné schopnosti v řešení knižních kapitol. Kniha je rozdělena na dvě části, jejichž kapitoly jsou titulovány jednoduchými nadpisy, které se mě ale moc zalíbily. Ale to vám tu spoilerovat nebudu :) Na konic je ještě kapitola "Pár posledních slov o posledních slovech" a Poděkování. Tak to by bylo. A co si myslím o mnou přečtené třetí knize od Johna Greena? Jak možná víte, právě Hledání Aljašky je Greenovou prvotinou. A já musím říct, že mě opět nezklamal. Zezačátku mi sice chvilku trvalo než jsem se do příběhu úplně dostala, ale to bylo opravdu jen na začátku - pak jsem se ponořila do jeho hlubin a naprosto maximálně jsem si celou knihu užila. Ráda bych napslaa něco o jedné a v podstatě ne nejdůležitější, ale tak nějak nejvíc šokující věci, díky které se vlatsně na vše ostatní zapomnělo, ale to bych vám toho až moc prozradila. Každopádně musím říct, že se v knize objevil prvek, kteýr už figuroval v jedné z Greenových knih, ovšem tady se s ním vypořádal zase nějak jinak a moc se mi celkové zpracování líbilo.

...a myslel jsem na to, že kdyby lidi byli déšť, já bych byl mrholení a ona hurikán.

Příběh je, jak už jste si mohli přečíst v anotaci, o Milesi, který se rozhodl přestoupit na internátní školu Culver Creek. Jeho spolubydlící Chip (Plukovník) se zná právě s tou dokonalou Aljaškou, se kterou Milese seznámí a Miles je do ní blázen od první chvíle. Líbí se mi, že přestože Aljaška působí dokonale, nemá dokonalou povahu, ale i tak ji prostě aspoň já musím obdivovat a přesto jsem si ji oblíbila. Aljaška i Chio vymýšlejí spoustu kanad a je fakt zábavný sledovat, jak je celá jejich parta provádí. Ale dost vykecávání - právě snad v té nejlepší chvíli se stane ta chvíle mezi předtím a potom - a všechno se mění.

Celý život strávíš v labyrintu a myslíš na to, jak z něj jednou unikneš a jak to bude skvělý a protože si představuješ budoucnost, dokážeš jít pořád dál, ale nikdy neunikneš. Budoucnost prostě používáš k tomu, abys utekl před dneškem.


Nevím moc co víc ke knize napsat, protože kdybych vám napsala, co mám ještě na srdci, vážně bych vám toho prozradila až moc. A to nechci. Můžu jen napsat, že pokud jste si oblíbili další Greenovy knihy, tuhle si zaručeně oblíbíte též. Ale i kdyby tohle byla první kniha, kterou od něj čtete, myslím, že i tak si ji oblíbíte. Kniha je plná překvapení, dobrodružství, postav, které si zamilujetze, dua, které si zaručeně zamilujete (aka Miles + Chip) a už po třetí zkrátka píšu, že tuhle Greenovu knihu vám vřele doporučuju :)

Vy všichni kouříte, protože si to užíváte. Já kouřím, abych umřela. 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 simonadostal simonadostal | Email | Web | 30. april 2015 at 17:18 | React

Je to nádherná knížka, miluju knihy od Johna Greena :) Moc hezká recenze a krásný blog :)

2 Ivett Ivett | Web | 30. april 2015 at 20:09 | React

[1]: To můžu jenom souhlasit :) A děkuju moc :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama