Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

May 2015

Songs for may ;)

31. may 2015 at 12:08 | ♥Ivett♥ |  ♥Music♥ is my life... :D
Ahoj!
Dnes jsem tu po měsíci s dalším článkem do rburiky oblíbených písní za daný měsíc - tentokrát květen... Květen je můj nejoblíbenější měsíc v roce a je fakt neuvěřitelný, jak rychle utekl, přestože jsem si ho maximálně užila :) Ale bohužel je to tak a už zítra začíná poslední měsíc ve školním roce, což je naprosto úžasný :) Ale předtím jsem tu tedy už se zmíněnými oblíbenými songy, takže jdeme na to :)

Fifth Harmony - Miss Movin' On


...více v celém článku


Poslední dopis od tvé lásky

30. may 2015 at 15:39 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes jsem tu opět po nějaké době s knižní recenzí. Dnes je to recenze na knihu, kterou jsem si půjčila v knihovně, ale mám v plánu si jí koupit, protože mě totálně nadchla :) Kvůli nedostatku času mi trvalo trochu dýl, než jsem ji dočetla, ale už jsem ji (bohužel) dočetla a můžu ji tedy zrecenzovat :)


ORIGINÁLNÍ NÁZEV:The last letter from your lover
AUTOR:Jojo Moyes
ČESKÝ PŘEKLAD: Lucie Mikolajková
SÉRIE:není
ŽÁNR:román, drama
ANOTACE:
Píše se rok1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici v Londýně a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, nepoznává své kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je po nějaké doně z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný tajný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velkou lásku, kvůli které byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.
O bezmála půl století později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou narazí při pátrání v archivu mladá novinářka Ellie Haworthová. Ellie milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za dopisem skrývá...
MOJE ZHODNOCENÍ:
Tahle kniha má 470 stran a 5 kapitol. Je rozdělena na tři části a v průběhu příběhu je psána z pohledu mnoha lidí... Nikdy nevíte, kdo zrovna bude ten, z jehož pohledu budete sledovat průběh příběhu, tudíž je to vždycky příjemné (nebo nepříjemné) překvapení... Vystřídalo se tam tolik postav, že je ani nedokážu všechny vypsat.Jojo Moyes pravděpodobně nejvíc znáte díky knize Než jsem tě poznala. Ale já měla zatím možnost přečíst jen tuhle knihu a ani nevíte, jak jsme ráda, že se mi dostala do rukou. Tahle kniha je totiž dalším literárním pokladem, který jsme měla tu čest přečíst. Slyšela jsem ohlasy některých lidí, že je knížka trochu nudila... Ale mě naopak bavila od začátku až do konce a to snad nepřetržitě.V knize je občas skákání časem, takže to někdy může působit trochu zmateně, když přesně nevíte, v jakém jste právě období, ale poměrně rychle se zorientujete a čtete dál. Myslím, že ani moc nemá cenu psát děj, protože anotace to vše řekla za mě. Já můžu jen dodat, že tak neobyčejně silný příběh lásky jsem snad ještě nečetla. Myslím, že jsem jen viděla jeden film, ve kterém byli dva tak silně svázáni láskou, ale byl to jiný příběh než tohle. Když se po čtyřiceti letech znovu objeví dávno ztracené, ale nikdy ne zapomenuté dopisy, je asi všem vcelku jasné, co se asi tak stane. A upřímně tyhle příběhy mám fakt ráda - cítím se z nich trochu šťastně, ale i trochu smutně. A to je něco, co moc příběhů nedokáže.


Na knize se mi taky líbí to, že můžeme sledovat dva naprosto odlišné vztahy, které na první pohled mohou vypadat dosti podobně, ale pak zjistíme, že tak silné pouto, jako je v tom jednom, ten druhý nebude nikdy mít ani z poloviny tak silné. A je fakt skvělý mít vedle sebe takový porovnání.Zkrátka se tímto snažím říct, že pokud hledáte něco, co by vám alespoň trochu změnilo pohled na svět a možná i víc otevřelo oči, přečtěte si tuhle knihu. Uznávám, že tohle byla hodně otřepaná fráze, ale ono je to vážně tak. Alespoň u mě to tak bylo a jsem si jistá, že nejsem jediná, kdo tuhle silnou
knihu považuje za geniální.
MEGA haul - Orsay, Humanic + more

24. may 2015 at 12:24 | ♥Ivett♥ |  Shopping..:)♥
Ahoj!
Tak konečně, KONEČNĚ jsem tu s tím mega dlouho dlíbeným mega haulem :) A jelikož jsem se už fakt hodně vykecala včera, dnes to nijak natahovat nebudu a jdeme zrovna na fotky :)

Začnu jedinou kosmetickou věcí, kterou tu mám a tím jsou tyhle dvě tělový másla z Lidlu od značky Cien - kokosové a mangové. Koupila jsem si je před nějakou dobou a jakoby jsme je "dostala" k narozeninám... Jetšě jsme je nezkoušela, ale už se nemůžu dočkat :)

...více v celém článku


silence is the most powerful scream.

23. may 2015 at 13:00 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Asi po třech týdnech se konečně zase ozývám :) Moc mě mrzí, že jsem tu tak dlouho nebyla, ale budu se zase opakovat - tenhle rok začal šíleně nabitým obdobím, které bude ještě nějakou dobu pokračovat a já nemám čas na blog a na spoustu dalších věcí, hodně věcí vůbec nestíhám a zkrátka toho ám poslendí týdny fakt hodně :) No, čím začít :D Pokudím se tohle napsat co nejkratčeji (je to vůbec slovo?), ale neívm, jestli se mi to povede, protože je toho hodně, co bych vám chtěla napsat.

Psala jsem naposledy o víkendu, kdy jsem měla narozeninovou oslavu s rodinou, která byla dokonalá, dostala jsem clekem dost věcí, ale to ěnjak víc už rozpitvávat nebudu, protože to bylo fakt relativně dávno :D Narozeniny jsem měla hned nadcházející týden 7. května ve čtvrtek a teď už jsem něco přes dva týdny patnáctiletá :) S tím souvisí taky to, že jsem si jeden den šla pro občanku a jsem fakt upřímně ráda, že jsem se nehcala vyfotit u fotogorafa, protože když jsem viděla ty fotky lidí, co se fotili na úřadě, nechápu, jak někoho za ty fotky vůbec můžou platit.. Jinak to moc neřeším, jen jsem tam fakt nechtěla vypadat rozplácle, jak mají tady na úřadě zvykem -.-

Jak víte, 8. května byl další státní svátek a já s rodičema a se ségrou jsme odjeli na víkend do Velkého Méderu na Slovensko. O to už jsem se zmiňovala. A musím říct, že to byl naprosto dokonale strávenej prodlouženej víkend. V Méderu je termální koupaliště, kam jsme jako malý se ségrou jezdívaly pořád a je to tam bomba. V pátek jsme tam šli už jen na odpoledne, v sobotu na celý den a v něděli na dopoledne. Se ségrou jsme se tam totálůně vyblbli a byla tam strašná sranda :D I když teda nesnáším ten pocit, když vylezete z teplé vody v bazéně a najednou je vám zima jak na severním pólu... Ale tak stojí to za to :) V neděli jsme teda odpoledne už jeli domů a už se nic nedělo :)

Další týdne jsem se dvakrát ulila ze školy - poprvé v úterý z odpoledního vyučovní, kdy jsme se ségrou šly k zubařce, což byla jako v poslední době vždy pro mě pohoda :) A podruhé to bylo v pátek.... Už ve čtvrtek jsme se sestoru v podtsatě hned po škole jely autobusem do Olomouce. Tam na nás už čekala sestřenice s dětma a jeli jsme do cukrárny, kde pak přišla ještě druhá sestřenice a teta... Tam jsem nějakou dobu byli a pak jsme jeli k setsřenici domů, kde sme ten den se ségrou spaly. Ten den jsme si taky se sestřenicí byla vybrat barvu (šampon) na vlasy a sestřenice mi obarvila vlasy... Mám je takový kaštanově hnědý a tohle byla taková karamelová barva a mylsím, že to vypadá fakt dobře :)

Následující den jsme nejdřív ráno tak lídaly se setrou děcka a tak a kolem pů jedenácté jsem jela na kosmetiku, protože právě poukázka na kosmetiku byla jedním z mých narozeninových dárků.. Tohle je ale fakt drahá a hodně dobrá kosmetička, takže jsem se na to moc těšila a hrozně jsem si to užila... A pak jsem byla naprosto nadšená! :) Ale to není vše - potom sjem se tetou a sestřenicemi jely do restaurace na oběd a na půlt řetí jsme se sestoru byly objedfnané ke kadeřnici. Ta mi vlasy torchu zkrátila, prostříhala a tím provzdušnila a z toho jsem taky totálně nadšená, takže jsem sestřenicím fakt hrozně vděčná za tenhle dokonalej den :) V pátek jsme se přemístily se sestrou k tetě dp bytu, kde jsem tu noc spaly, ale před tím sjem byly samy doma, protože teta šla do divadla, takže to jsme si taky užily a byla to prostě bomba :)

V sobotu ráno jsme s tetou a malou Toničkou jely domů... A doma jsme se vybalily a v podstatě skoro pořád byly venku s Toničkou, protože bylo krásný počasí, taky jsme si jí chtěly užít a tak.. Odpoledne jsm měly se sestrou hudebku a pak, kolem čvrté, jsme šly s tetou, Toničkou a babičkou na takový krátký vystoupení dětí u nás ve vesnici. Já jsem šla ptoom domů a byla tak různě venku a tak... V podvečer přišla kámoška, která mi donesla jednak nová zprávy a sešity na opsání z pátku a taky třídní tričko, který už konečně máme :) No a neděle byla taky hrozně fajn, většinu dne jsme byly s Toničkou a pak jsme jen tak chillovaly :)

V pondělí jsem šla na preventivní prohlídku, která byla víceméně ok... No, nic zvlášního :) A v úterý jsme s eškolou jei na exkurzi do Vídně, což byl naprosto skvostně strávenej den... Bylo skvělý počasí - ráno bylo teda hrozný horkou, ale pak se to umírnilo a ani nepršelo, ani nepařilo slunce, prostě ideál mezi tím... Asi vám nebudu psát nějaký samostatný článek, protože bych to ani nestihla a tak, ale bylo to fakt úžasný... I když ve třetí části programu, kdy jsme byli v Prateru, jsme s kamardkou byly jen na dvou atrakích z milionu, protože prostě na ty šílený atrakce moc nejsme (a to jsem ji ještě na ruský kolo tak nějak musela přinutit). ale to mi vůbec nevadí, protože i tak to bylo skvělý :)

Btw., úplně jsem zapomněla napsat, že před dvěšma týdny nám začali taneční, které budou bývat každou středu. Už teda máme za sebou dvě lekce a... no, je to takový divný :D Ten taneční mistr nám nějak extra sympatickej není, ale jinak mě osobně zatím ty tance jakštakš jdou, ale máme přejít na něco složitějšího, takže jsem fakt zvědavá, ak na tom budu :)

No a konečně jsem u dnešku - dnes měla být odpoledne zase hudebka, ale nakonec to odpadlo, čímž mám teda víc prostoru pro učení, kterýho je zase clekem hodně -.- Počasí taky není vůbec hezký, takže mi prostě všechny okolnosti přikazují, ať se uším :P Poroto jsem taky uklízela už včera, protože dneska bych to asi už nestihla :)

Omlouvám se, že tenhle článek není nic moc, ale píšu ho tak nějak ve shonu, protože toho ámm pořád ješě dnes celkem dost na práci a zkrátka opět nestíhám -.- Ale slibuju, že až budu mít zase normálně čas, pokusím se psát nejlepší články, jaký dovedu :) A hned zítra tady rozhodně už konečně bude dloooooouho plánovaný haul, takže se určitě těšte :) Mějte se krásně!! ;)

Orange&white outfit ;)

4. may 2015 at 17:02 | ♥Ivett♥ |  Outfits♥...
Ahojky!
Po delší sobě jsem tu zase s outfitem :) Ten dnešní se skládá z úžasné oranžové tílko-košile, ke které jsem přidala klasický modrý kraťasy. Z bot jsem vybrala bolý tenisky a přidala jsem taky oranžovou tašku.. A z doplňků jsem vybrala bílé náušnice a náramek. Snad se vám outfit líbí... A pravděpodobně zítra čkeejt ekonečně selíbený haul.. Mějte se! ;)


for every girl with a broken heart, there's a guy with a glue gun.

2. may 2015 at 10:01 | ♥Ivett♥ |  ♥♥My diary♥♥.... :DD
Ahoj!
Dnes jsem tady se slíbeným deníčkem... Je toho celkem dost, co bych vám chtěla napsat, ale pokusím se to zestručnit, jak nejvíc to půjde :) Ovšem i tak tohle bude asi zase jeden z těch dlouhých článků...:)

Úplně jsem vám zapomněla napsat, že jsem mibulou středu zjistila,ž e jsem se dostala na obě střední školy, kam jsem se hlásila :) Obě jsou to gymnázia a už jsem měla původně naplánoovaný, že půjdu na to bližší, které je ve m,ěstě, kde je mi moje základka, ale nakonec se to všechno nějak změnilo a už jsem zapsaná na Gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně :) Tak jen doufám, že to byla dobrá volba.

Minulý víkend byl naprostá bomba. V sobotu ráno jsme jeli s našima a se ségrou do Zlína... Byl to takový skoro celodennní výlet - nejdřív jsme jeli do nákupního centra do všemožných obchodů, já jsem tma byla hlavně na další šaty do tanečních, které jsem úspešně sehnala a ještě mnohem víc věcí, ale na vše se můžete těšit v brzkém haulu :) Po nákupech jsme se stavili na oběd a pak jsme si prošli cestu od autobusovýho nádraží k trolejbusové zastávce, kudy budu příští rok chodívat, abychom věděli, za jak dlouho to asi je a tak... No a cestou domů jsme se stavili ještě tady ve městě v cukrárně...

Neděle byla taky dokonalá, protože jsme se sestrou byly samy doma - naši byli celý den v Praze na muzikálu Mamma Mia. Takže ten den jsem se snažila si fakt užít, i když něco špatného na něm přece jen bylo - do školy bylo fakt mega moc učení, takže jsem se v podstatě neustále učila, ale i tak to byl fajn den :)

Minulý týden nebyl zas tak zajímavý, až na tu hromadu nekončícího učení... Ale ve středu jsme byly na druhém ségřině tanenčím vystoupení, tentokrát v bližším městě a opět to byla doknoalost :) A super samozřejmě bylo i to, že pracovní týden byl o den kratší, což fakt potěší :) A co ěm taky těší je to, že se zatím výjimečně nemám na příští týden co učit, z čehož jsem fakt happy :) Včerejšek byl zase jheden z těch super dnů - dopoledne jsem nejdřív byla doma a pak jsem asi od deseti byla dole, protože přijela teta a i se ségrou jsme smažily omelety. Odpoledne jsem taky byla chvilku dole a pak jsem uklízela... No a zbytke dne už byl takový pohodový, stejně jako dnes nebylo hezky, takže jsem prostě byla doma.

Dnes odpoledne jdu za kámoškou, takže se těším :) A ještě víc se těším na zítřek, protože budu mít narozeninovou oslavu (přestože mám narozky až příští čtvrtek). Budu slavit jen s rodinou, ale moje olomoucká rodina je dost velká, takže se fakt těším (to víte, sestřenice, manželé sestřenic, děti, teta, rodiče, prarodiče, setra... no fakt je jich hodně :)). Doufám, že všechno stihneme nachystat a že to bude fakt skvělej den :)

Příští týden bude celkem nabitý - přest ty školní dny ani ne, až na to, že si jeden den budu muset zajít pro občanku, ale hektičtější to bud espíš až od dalšího voplného pátku. Rozhodli jsme se totiž s našima a se ségrou, že pojedem an prodloužený víkend na Slovensko do Velkého Méderu. Když jsme byly se ségrou malý, jezdívali jsme tam v létě fakt každý rok a naposledy jsme tam byly tak před třemi lety o Velikonocích. Takže se fakt těším :)

Tak to by bylo... Doufám, že se teď máte úžasně, přestože to počasí tak úžasný není... Zítra bych ráda přidala zase nějaký outfit a někdy v týdnu čekejte haulový článek... No a snad bude ten příští prodloužený víkend bomba nejen u mě, ale i u vás :) Mějte se nádherně! :)


Songs for april :)

1. may 2015 at 10:08 | ♥Ivett♥ |  ♥Music♥ is my life... :D
Ahoj!
Přeju vám krásný první máj! Nevím jak u vás, ale tady u nás to rozhodně jako prvomájový den nevypadá... Ale i tak mám doboru náladu, protože právě začíná můj nejoblíbenější ěmsíc v roce a ať už bude počasí jakékoliv, upřímně doufám, že tenhle měsíc bude úžasný... Mám toho vážně hodně v plánu, takže jsem zvědavá, jak to všechno dopadne :)
Vím, že včera jsem se ozvala s článkem (recenzí) zase po delší době (ehm... po jedenácti dnech -.-), ale musíte mi věřit, že jsem toho teď fakt měla až nad hlavu.. ALE doufám, že teď začne už trochu klidnější období a budu mít na všechno víc času... Ale nebudu vykecávat, buď ještě dnes nebo zítra očekávejte dneíček, kde vám povím, co všechno se u mě za poslední dobu stalo a stane... a je toho dost :)

A teď už k náplni tohoto článku - měsíc je zase pryč a já jsem tu s mojí oblíbenou dubnovou hudbou! :)

The Fault In Our Stars soundtrack
-soundtrack z TFIOS jsem poslouchala hrozně často a do všech těch písniček jsem se úplně zamilovala (ano, i do "švédského rapování" :D)
-písně: Ed Sheeran - All Of Tha Stars, Jake Bugg - Simple As This, Grouplove - Let Me In, Birdy - Tee shirt, Kodaline - All I Want, Tom Odell - Long Way Down, Charli XCX - Boom Clap, STRFKR - While I'm Alive, Indians - Oblivion, The Radio Dept - Strange Things Will Happen, Afasi & Filthy - Bomfalleralla, Ray LaMontagne - Without The Words, Birdy - Not About Angels, Likke Li - No One Ever Loved, M83 - Wait, Birdy & James Young - Shot

...více v celém článku