Čauky mňauky! Dělám to nerada, ale jak jinak začít než některou z těch otřepaných frází typu "Ráda bych vás přivítalaů nebo "Vítejte na mém blogu" a tak dále... A přestože jsem Superman, nemůžu jinak než vás prostě a jednoduše přivítat zde na mém blogu. Abych pravdu řekla, ten je v poslední době trochu nic moc, slouží mi hlavně jako deníček a na nějaké nápadité články teď nemám v mozku dostatek buněk dodávajícíh nápady. Ale pokud se tam sem tam nějaká nápadobuňka ukáže, nechá to většinou nějaké následky i na blogu. Každopádně pokud se zrovna nevypisuju v blogovém deníčku, sdílíím s vámi nějaké outfity, které si poskládám (aka Polyvoremaniak), sem tam sepíšu tu nejvěrohodnější recenzi, jakou dokážu napsat, nebo se s vámi dělím o nějaké tipy ohledně módy/filmů/seriálů/cokoliv vás ještě napadne... A mimo blogu naprosto miluju Tumblr a bez Youtube bych se teď už asi taky neobešla.


Pokud chcete vědět něco víc o mně, čtěte dál. Mé jméno je velice podobné mé "přezdívce", kterou zde používám - Ivett. Takže myslím, že hádat nebudete dlouho :) Jsem čtrnáctiletá holka věčně nespokojená se svým zevnějšekm, milující knížky, knížky, knížky, miliony filmů, miliiony seriálů, hudbu, vymýšlení příběhů, psaní (není to totéž?), západy slunce (ano, jsem vééééééélký romantik), ztimní přírodu, květiny snad všeho druhu, nákupy, Vánoce, Halloween (i když jsem ještě nikdy žádný neslavila, ale who cares?), jazyky, kakao, Londýn, Paříž, Ameriku, Disney filmy a 145896317 dalších věcí...

Z věcí co nesnáším určitě stojí za zmínku jich taky pár vyjmenovat - škola, učení, pavouky (i když bych moc chtěla, prostě se jich nedokážu přestat bát... Takže Ron Weasley je můj člověk), trapný momenty, lidi co opovrhují něčím, co v životě nezkusili a mohla bych pokračovat, ale nechci, protože jak to tu vypisuju, začíná mi stoupat tlak. A to je tak vše, co vám o mně můžu sdělit. Snad to bylo dostatečně vyčerpávající a třeba vás to i trochu navnadilo zavítat do nějakých článků. Užívejte si tuhle dobu předvánoční a vánoční a mějte se krásně! ;)

P.S.: Chtěla jsem na takový epicky ukončení napsat nějaký citát, ale nemůžu si vybrat, takže si prostě přečtěte několik desítek názvů mých deníčkových článků a třeba budete zase jednou o něco moudřejší... How simply :)

Ivett


WELCOME TO MY BLOG...!! ;)

Poslední dopis od tvé lásky

30. may 2015 at 15:39 | ♥Ivett♥ |  Books
Ahoj!
Dnes jsem tu opět po nějaké době s knižní recenzí. Dnes je to recenze na knihu, kterou jsem si půjčila v knihovně, ale mám v plánu si jí koupit, protože mě totálně nadchla :) Kvůli nedostatku času mi trvalo trochu dýl, než jsem ji dočetla, ale už jsem ji (bohužel) dočetla a můžu ji tedy zrecenzovat :)


ORIGINÁLNÍ NÁZEV:The last letter from your lover
AUTOR:Jojo Moyes
ČESKÝ PŘEKLAD: Lucie Mikolajková
SÉRIE:není
ŽÁNR:román, drama
ANOTACE:
Píše se rok1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici v Londýně a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, nepoznává své kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je po nějaké doně z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný tajný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velkou lásku, kvůli které byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.
O bezmála půl století později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou narazí při pátrání v archivu mladá novinářka Ellie Haworthová. Ellie milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za dopisem skrývá...
MOJE ZHODNOCENÍ:
Tahle kniha má 470 stran a 5 kapitol. Je rozdělena na tři části a v průběhu příběhu je psána z pohledu mnoha lidí... Nikdy nevíte, kdo zrovna bude ten, z jehož pohledu budete sledovat průběh příběhu, tudíž je to vždycky příjemné (nebo nepříjemné) překvapení... Vystřídalo se tam tolik postav, že je ani nedokážu všechny vypsat.Jojo Moyes pravděpodobně nejvíc znáte díky knize Než jsem tě poznala. Ale já měla zatím možnost přečíst jen tuhle knihu a ani nevíte, jak jsme ráda, že se mi dostala do rukou. Tahle kniha je totiž dalším literárním pokladem, který jsme měla tu čest přečíst. Slyšela jsem ohlasy některých lidí, že je knížka trochu nudila... Ale mě naopak bavila od začátku až do konce a to snad nepřetržitě.V knize je občas skákání časem, takže to někdy může působit trochu zmateně, když přesně nevíte, v jakém jste právě období, ale poměrně rychle se zorientujete a čtete dál. Myslím, že ani moc nemá cenu psát děj, protože anotace to vše řekla za mě. Já můžu jen dodat, že tak neobyčejně silný příběh lásky jsem snad ještě nečetla. Myslím, že jsem jen viděla jeden film, ve kterém byli dva tak silně svázáni láskou, ale byl to jiný příběh než tohle. Když se po čtyřiceti letech znovu objeví dávno ztracené, ale nikdy ne zapomenuté dopisy, je asi všem vcelku jasné, co se asi tak stane. A upřímně tyhle příběhy mám fakt ráda - cítím se z nich trochu šťastně, ale i trochu smutně. A to je něco, co moc příběhů nedokáže.


Na knize se mi taky líbí to, že můžeme sledovat dva naprosto odlišné vztahy, které na první pohled mohou vypadat dosti podobně, ale pak zjistíme, že tak silné pouto, jako je v tom jednom, ten druhý nebude nikdy mít ani z poloviny tak silné. A je fakt skvělý mít vedle sebe takový porovnání.Zkrátka se tímto snažím říct, že pokud hledáte něco, co by vám alespoň trochu změnilo pohled na svět a možná i víc otevřelo oči, přečtěte si tuhle knihu. Uznávám, že tohle byla hodně otřepaná fráze, ale ono je to vážně tak. Alespoň u mě to tak bylo a jsem si jistá, že nejsem jediná, kdo tuhle silnou
knihu považuje za geniální. 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 MatthewGup MatthewGup | Email | 13. february 2017 at 8:24 | React

Lose up to 23 pounds of pure body fat in just 3 weeks!, how did i do that?
The 3 Week Diet is an extreme rapid weight loss program that can help you lose up to 23 pounds of pure body fat in just 3 weeks! Get your customized diet plan from our official website and find out which foods you should be eating if you want to burn your belly fat away fast! Created by acclaimed personal trainer and nutritionist Brian Flatt, The 3 Week Diet is 100% guaranteed to deliver results!
look great? dont waste your time! lets do this, join with us and bet back your beautiful body at here:

http://tiny.cc/3WEEK4DIET

Thank you

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama